World of Abstractica - poblázněte si hlavu!

31. 7. 2010 > FreeHry > Logické

Je to zelené a točí se to, co je to? No přece žába v mixéru (smích)! Ale nebojte se, na takto trapné hádanky u freeware hry World of Abstractica nenarazíte. Svůj důvtip si vyzkoušíte v málo vídaných 600 levelech plných netradičních hlavolamů.

Dnešní titul se zaměřuje na hádanky a hlavolamy, při jejichž řešení si šáhnete doslova až na dno svých schopností. U některých z nich budete muset použít dokonce printscreen a grafický editor, jindy bude stačit vhodně přemístit objekty na obrazovce. Autoři si vymysleli kolem 600 levelů s narůstající obtížností. Ty jsou rozděleny hned do několika kategorií.  Hlavu se vám pokusí zamotat hned několik úkolů - od přehazování písmen, přes rébusy, lehké barevné rozdíly pozadí či piktogramy.

Při řešení je naštěstí k dispozici několik možností daný level přeskočit a také přes desítku nápověd. Ty jsou celkem dobře vymyšlené a skutečně dokážou člověka navést tím správným směrem. I tak je ale obtížnost velmi nadprůměrná, a to by mohlo některé hráče odradit. Výtku bych měl také k uživatelskému rozhraní, kdy třeba pro nápovědu musíte po kliknutí na příslušné tlačítko překliknout do editačního pole a šipkami na klávesnici se pak proťukat k celé zprávě. Na hru tohoto typu je World of Abstractica zpracována obstojně - prostředí je sice jednoduché, ale množství obrázkových hádanek přidávají na atraktivitě. K tomu hraje zvuková kulisa, která by vás měla vyburcovat k co nejlepšímu výkonu.

Titul je to opravdu velmi zajímavý a ti, co si libují v hádankách, budou mít předčasné Vánoce. Pro nás ostatní je to však jen další z hardcore titulů, u kterých hrozí, že člověku prasknou nervy. Určitě však World of Abstractica stojí za vyzkoušení, protože takový unikát se často nevidí.

 • + 600 levelů
 • + netradiční hádanky
 • + originalita
 • - horší uživatelská přívětivost
 • - vysoká obtížnost


Autor: Jan Pillár

65%
hodnocení
redakce
27%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 400 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Odpovědi do políčka pro odpověď píšete pomocí klávesnice, myš používáte především v některých hádankách. Prt Scr slouží k vytvoření screenshotu.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo