William Locker: The Becher's Museum

10. 5. 2005 > FreeHry > Adventury

Minulý týden jsme vám představili dlouho očekávanou pecku Pět kouzelných amuletů. Kdyby ale nebylo této bezesporu skvělé hry, měli bychom my, fanoušci adventur, opravdu velký absťák. Nespokojte se ale s kdejakým škvárem. Zkuste rozluštit záhadu hry William Locker.

 Jak už z názvu hry vypovídá, příběh bude spjat s jedním léčivým nápojem. Proč tomu tak je? Autoři se totiž přihlásili do loňského ročníku Becherovka Game a své dílko jaksi nestačili dokončit. To se povedlo až někdy letos. Tvůrci smutní, ale my nemusíme. Pohodlně se usaďte a ponořte se do této kriminální zápletky.

Vtělíte se do kůže mladého londýnského detektiva Williama Lockera hledající dychtivě svůj první případ. Jako na zavolanou dostane tajemný dopis od jisté Henriety, která ho naléhavě žádá o pomoc. Williamovi se sice do malé vesnice Sundry Village moc nechce, ale nakonec ho přesvědčí peníze v obálce, které mu zajistí cestu.

Příběh dělící se na dvě větvě se postupně komplikuje a vy jste nuceni stále více přemýšlet a nezamotat se v kupících se předmětech v inventáři (45) a nalezených důkazech od aktivních postav (14). WLtBM obsahuje celkem 11 lokací a i když se to nezdá, dohrát ho nebude úkol zdaleka jednoduchý a pokud nejste nějací přeborníci v hraní adventure game, nějakou hodinku vám to možná potrvá.

Ale konec chvály a směle se vrhněme do kritiky... Nejvíc mě zklamaly dvě věci. První je určitě roztodivný styl chůze, který vypadá…ehm…zajímavě. Druhou záležitostí je hudba. Ta je dost často černým bodem freewarovek. Zde je sice v každé lokaci úplně jiná píseň, ale melodie jsou tak notoricky známé, že během hraní spíše otravují, a proto tvůrcům radím: pokud neseženete nikoho, kdo by vám byl ochoten zplodit hudbu, vyberte raději něco méně známého a vtíravého.

Mám sice několik výhrad také například k ne kdovíjakému příběhu či pravopisným chybám (ty se ale s přihlédnutím ke slovenskému původu autorů dají odpustit). Přese všechno mě ale dnešní hra bavila a doporučuji všem její vyzkoušení. Slušné zpracování a celková kvalita by měla přesvědčit i kdejakého váhavce.


Autor: Daniel Patras

75%
hodnocení
redakce
95%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo