Webs of Destruction - se sítí na hmyz

10. 9. 2009 > FreeHry > Automaty

V sekci akčních stříleček by si jeden myslel, že už viděl a případně i hrál snad vše, co se vidět a hrát dá. Naštěstí se s tímto stavem věcí čas od času neztotožní někteří z vývojářů a vmetou sebevědomým hráčům nějakou tu novinku, jak se tak říká, přímo do tváře.

¨Hru vytvořil pro soutěž ScrewAttack Iron Man of Gaming 2008 vývojářský tým Gamma Prime a jedná se o jejich první vydaný počin. Úkolem hráče je vyčistit hmyzem infikované planety i jejich okolí a postupně se probojovat k mateřské hmyzí lodi, kterou musí zničit. Průběžně hrajete ve dvou zobrazení, kdy první typ spatříte na povrchu planety a druhý při přelétání na jinou planetu vesmírem. Takto se postupně se prostřílíte skrze devět úrovní a porazíte dostatečný počet porůznu rozesetých bossů. Vše zde doposud zmíněné bylo tvořeno se záměrem předat hráčům automatovou střílečku ve stylu éry 16bitů.

Specialitou titulu je možnost navyšování výkonu lodi skrze druhou zbraň zvanou síť. Je-li vystřelena na nepřítele, při prvním zásahu jej roztočí a dalším je možné si jej přitáhnout. Některé takto ulovené typy hmyzu poté zvyšují palebnou sílu.

Další zajímavostí je podpora souběžného hraní až čtyř hráčů najednou, s tím, že jeden hraje na klávesnici a ostatní, každý na svém, joysticku. Možnost hry více hráčů souběžně rozhodně přidává retro nádechu na lesku. Protože bohužel nevlastním joystick, nemohl jsem tuto vychytávku otestovat, ale zní to skvěle a pokud máte tuto možnost, rozhodně vyzkoušejte a poté poreferujte dole v diskuzi.

Původnímu záměru, vytvoření retro střílečky, se samozřejmě podřídila v prvé řadě grafika, ze které retro atmosféra doslova dýchá. Hraní zpestřuje kvalitní hudební doprovod a dobře navržené zvuky. Trochu nepřehledné a neintuitivní je uživatelské rozhraní hry, ale tento fakt lze přičíst na vrub původnímu záměru, vytvořit automatovou retro střílečku.

Pro mě osobně bylo největším zádrhelem na titulu ovládání lodě, preferoval bych její svižnější pohyb. Nejde ale o nijak fatální nedostatek, po chvíli hraní na pomalejší pohyb lodi uvyknete a přizpůsobíte se.

V nabídce je tedy podpora až čtyř hráčů zároveň, vylepšování lodi skrze chytání hmyzu sítí a retro styl zpracování. To jsou jasné klady této střílečky, jde-li o váš oblíbený herní styl, na nic nečekejte a vydejte se rozstřílet trochu toho obtížného hmyzu.

 • + Hratelnost
 • + Síť
 • + Variabilita prostředí
 • + Podpora až 4 hráčů zároveň
 • - Uživatelské rozhraní
 • - Reakce lodi


Autor: Marek Kunc

65%
hodnocení
redakce
47%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 800MHz
  Operační paměť: 128MB RAM
  Grafická karta: 64MB
  HDD: 48 MB

Skrze klávesnici:
-----------------
Šipky - pohyb
Levý Ctrl - střelba
Levý Alt - síť
X, Q - Ukončit
(Klávesnici může používat toliko jen hráč číslo jedna)

Skrze Joystick (až tři souběžně připojené):
-----------------------------------------
Směry - pohyb
Tlačítko 1 - střelba
Tlačítko 2 - síť


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo