Virtual Skipper 5 - za skutečným dobrodružstvím

8. 4. 2009 > FreeHry > Sport/Sim

Myslíte si, že simulátory už nemůžou nabídnout vůbec nic nového, nebo snad že jsou pro obyčejného smrtelníka nehratelné? Omyl! Máme pro vás opravdovou specialitku od tvůrců Trackmanie, která vás jistě přesvědčí o opaku!

Automobilové, letadlové, vlakové, autobusové, náklaďákové a ponorkové simulátory, to vše již tu ve více či méně kvalitních podobách bylo. Pokud navíc zúžíme výběr na čistě sportovní disciplíny, jen těžko nalezneme nějaký prostor pro inovace. A přesto se tvůrcům Nadea, od kterých by asi něco podobného čekal jen málokdo, podařilo vytvořit originální a zároveň zábavnou hru.

Virtual Skipper je opravdovým simulátorem sportovních plachetnic. Pokud jste sledovali pekingskou olympiádu, stačí se podívat na screenshoty a hned víte, o čem je řeč. Neznalci se ale nemusí vůbec ničeho obávat, připraveno je nastavení obtížnosti s několika různými pomocníky a především také podrobné tutorialové lekce.

Nicméně i přes všechny ulehčující berličky to nemá hráč zpočátku vůbec jednoduché. Už u prvních výukových lekcí se téměř jistě na chvíli zaseknete, nenechte se ale odradit, neboť jakmile zjistíte, jak na to, na nějakou dobu vás virtuální plachtění chytne a nepustí.

 

Základním kamenem hry je pochopitelně online multiplayer. Zde je bohužel hodně znát popularita až příliš "simulátorových" her, na velké množství serverů nenarazíte. Po českých nemusíte pátrat vůbec, se slušnou odezvou si ale téměř vždy zahrajete třeba v Rakousku nebo Itálii.

 

Zapřísáhlé singleplayeristy nepříjemně překvapí různá omezení (jde totiž o jakýsi derivát placené plné verze), zazávodit si ale samozřejmě mohou také. Výrazně otravnější je úvodní dialogové okno na onu plnou verzi, které je možné odkliknout až po neskutečných dvou minutách.

Hráči Trackmanie na první pohled poznají téměř indentický interface a grafický engine. Technicky je na tom tedy Virtual Skipper velice slušně. Absenci hudby bych autorům nevytýkal, k plachtění si nejspíš každý rád pustí něco vlastního.

Pokud víte již dopředu, že vás plachtění nejspíš nebude bavit, nikdo s tím už asi nic neudělá, přecejen nejde ani zdaleka o tak adrenalinovou záležitost jako je Trackmania. Chcete-li si ale tento netradiční sport vyzkoušet a prokoušete-li se těžkými začátky, čeká vás originální zábava, byť mírně zkažená omezeními neplacené verze.

  • + Netradiční zábava
  • + Podrobné tutorialy
  • + Široká škála obtížností
  • + Výtečná grafika
  • + Kompatibilní s plnou verzí
  • - Reklama na placenou verzi
  • - Zdaleka ne pro každého
  • - Těžké začátky


Autor: Štěpán Vizi

90%
hodnocení
redakce
51%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 1.5 GHz, 256MB RAM, 32MB grafická karta DirectX 9, zvuková karta

Kurs lodi měníte šipkami doleva a doprava, šipkou dolů loď vyrovnáte na směr dopředu. Ostatní ovládáte myší, nebo dalšími klávesami (vše je nastavitelné v menu).


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo