Usáma bin Ládin a 40 talibanců

16. 3. 2004 > FreeHry > Textové

Usáma bin Ládin a 40 talibanců je humorná textová hříčka, díky níž se postavíte do čela protiteroristického komanda a vydáte se napospas osudu do pevnosti Tora Bora, ve které dle všech dostupných informací ona hlava celosvětové teroristické sítě Al-Kajda sídlí. Ponořte se do hlubokého pátrání plného zvratů a přestřelek, stačí jen kliknout.

Máme tu další ze skromné řady textových her a já se stavím k úvaze, zdali se v dnešní době špičkových technologií vůbec vyplatí tituly tohoto žánru vytvářet. Skuteční adventurní harcovníci, jež neopomněli na dobu ne až tak vzdálenou, se dozajista chytají za hlavu, neboť tyto polemiky jsou dle jejich názoru naprosto zbytečné. I já si myslím, že nejsou zcela namístě. Textové hry si prostě vždy najdou své zastánce, protože dokáží narozdíl od graficky „omezených“ příbuzných posunout hranice možností až do nepředstavitelných odlehlostí.

Usáma bin Ládin a 40 talibanců je tedy humorná textovka vytvořená v html jazyce, která nečekaně neoplývá nejnovějšími grafickými vymoženostmi, ale zato nepostrádá jistý šmrnc ve svém příběhu, což je podstatné. J&D Games se proslavili především svou kontroverzitou, avšak ukázali také, že umí udělat i prosté humorné hříčky, jež nikoho nepobuřují svým námětem. Ukázkou toho budiž právě tento počin, který je doprovázen místy vtipně výstižným textem, správně situovanými fotografiemi a dobrým zvukovým doprovodem. Abych ale nemluvil v samých superlativem, tak musím Usámovi vytknout jednu podstatnou věc. Je příliš krátký a místy až nezáživný. Otázka stažení je tedy na vás.


Autor: Tomáš Vrána

15%
hodnocení
redakce
43%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

screenshot
pocitadlo