UltraStar Deluxe - lepší než zpívánky

10. 9. 2008 > FreeHry > Ostatní

Vžít se do role pěvecké hvězdy je od nynějška možné i na PC, a dokonce úplně zadarmo! Nepropásněte tedy tuto jedinečnou možnost, jak si vytříbit své vokální dovednosti!

Po dlouhý čas bylo možné změřit si své schopnosti s kamarády pouze na konzolích, konečně jsme se však dočkali i my, PC hráči. Pro ty méně znalé z vás objasním naprosto jednoduchý princip Ultrastar Deluxe. V pozadí se spustí písnička a na vás je podle zobrazeného textu a melodií zazpívat vše co nejpřesněji. Ve skutečnosti není vůbec potřeba zpívat daný text, jde jen o rytmus a intonaci. Každopádně je to ale prvotřídní a velice trvanlivá zábava a to i v případě, že zrovna nemáte po ruce žádného odvážného soupeře.

Z freeware licence hry bohužel vyplývá, že autoři nemohou zajistit žádné super hvězdy jako lakádla. K dispozici jsou oficálně vlastně pouhé čtyři písničky (tři součástí hry, jedna další na stažení) s licencí Creative Commons, což je pochopitelně největším minusem oproti komerční konkurenci s plejádou těch největších hitů posledních padesáti let. V dnešní době je však internet téměř všemocným nástrojem a není problém si další skladby obstarat (ano, dokonce i legálně). Kromě toho si lze vlastní písničku vytvořit, i s kvalitním MIDI souborem jde ale o poměrně náročný úkol, který vám nějaký ten čas zabere.

Ultrastar Deluxe je něčím, na co spousta hráčů jistě dost dlouho čekala a to, co dostanou, je prostě nemůže zklamat. Takže očekávám rapidní nárůst počtu zpěváků a zpěvaček v řadách čtenářů FreeHer!

  • + Originální zábava
  • + Velice trvanlivé
  • + Superzábavný multiplayer
  • - Základní nabídka skladeb


Autor: Štěpán Vizi

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
74%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 1GHz, 256 MB RAM, 32 MB grafická karta, zvuková karta, mikrofon. Ve vývoji je i verze pro Linux a Mac OS X

V menu se pohybujete šipkami na klávesnici, enterem a escapem. V samotné hře pak stačí držet mikrofon a zpívat


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo