Tux Racer - závody tučňáků

9. 8. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Soutěžíte rádi? Omrzely vás již všechny možné i nemožné závody aut? Máte rádi zvířátka? Jestli jste alespoň jednou odpověděli „ano“, pak možná právě vás zaujme tento roztomile provedený titul s tučňáky v hlavní roli. Projeďte si s nimi zledovatělé svahy nejrůznějších zákoutí Země v co nejrychlejším čase.

Možná tomu nebudete věřit, avšak je to tak. Dobře se bavit neumí pouze lidé, ale také tučňáci. Jak? Najdou si pořádně zledovatělý svah, na němž uspořádávají závody, v nichž jde o to, kdo ho zdolá v nejkratším čase. Že mrzne, probíhá sněhová bouře nebo není vidět na krok, protože je zrovna noc, ale běžte, jim to nevadí!

Titul mě příjemně překvapil již po několika sekundách, které jsem s ním strávil. Zjistil jsem totiž, že je na výběr ze dvou typů her a několika doplňujících nastavení (např. výběr podnebí a povětrnostních podmínek). První, nazývající se Praktice, slouží jako trénink. Můžete si zde najet tratě, naučit se specifickému ovládání nebo si jen v krátkosti zazávodit, aniž by vás tlačil časový limit.

Za druhým typem se ukrývají nefalšované závody, kdy musíte zdolat určité tratě, abyste postoupili dál. Není to však tak jednoduché jako u Practice módu. Během cesty totiž musíte posbírat všechny ryby levitující kolem cesty a zároveň se vejít do úzkého časového limitu. Pokud to nestihnete, musíte jet znova, dokud se vám nepodaří splnit všechny podmínky.

Fyzikální model patří mezi průměrné. Takové skoky, dopady a klouzání po ledu mohu pochválit. Nárazy, kdy se tučňákovi nic nestane, nepatrně změní směr a jede dál, však už ne. Menší výhrady mám v jistých případech i ke splývání grafiky, což nevypadá zrovna nejlépe. A poslední menší výtka míří na zpracování map. V některých se lze totiž dostat až na okraj, kde vás zastaví neviditelná zeď. V tom případě nezbývá nic jiného, než se otočit a vydat se dál.

Grafická stránka je skvělá. Nepracují zde sice nejmodernější technologie, objekty neobsahují miliony polygonů ani stínování není nejlepší. Na druhé straně zde však figuruje jiná, o mnoho příjemnější záležitost – roztomilost, což alespoň mně vše vynahrazuje.

Máte-li rádi nenásilné roztomilé hry, přemýšlejte o Tux Racer. Pobaví se u něj nejen vaše malé dítko, ale i vy. Tento titul je zkrátka povedený. Pokud máte o tento žánr alespoň trochu zájem, měli byste ho zkusit. Uvidíte, že se zalíbí i vám.
 • + Grafika
 • + Tučňáci
 • + Zábavnost
 • + Roztomilost
 • - Kolize
 • - Fyzika


Autor: Vladislav Burian

80%
hodnocení
redakce
58%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(8.1 MB)
4233×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: CPU 1300 MHz
  RAM 128 MB
  VGA 128 MB

Ovládání probíhá na kurzorových šipkách.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo