Tulák: V ROLI VÁGUSE

19. 12. 2005 > FreeHry > Adventury

Kdo by nechtěl být tulákem? Poflakovat se v mrazech na ulici, podporováni studeným vichrem žádat kohokoliv o kus žvance, odpuzovat okolí svým pachem a sem tam něco nakoupit za pět prstů? Dnes si něco takového můžete vyzkoušet v adventuře s tím nejpříhodnějším možným názvem - Tulák.

Jedná se o flashovku, jejíž hlavní postavu (tuláka) viděnou z boku ovládáte na klávesnici, sbíráte předměty a následně je používáte jako v každé jiné adventuře. Uvítá vás mně dobře známá melodie (tuším, že jde o Heroes 2), následuje přečtení originální a velice zajímavé zápletky a můžete se pustit do hraní.

V téměř všech hrách s příběhem máte za úkol velké věci. Ať už to je záchrana celého světa, rodné vsi, nebo „pouze“ nějaké významné osoby světového dění či společnosti. Dnes si však můžeme užít skvělé zpestření, jelikož úkol nespočívá v ničem jiném, než v sehnání si do večera něco malého k obživě.

Jak už to tak ale bývá, bude vás čekat spletitá cesta, než dosáhnete svého cíle. Čistá délka hry je dostačující, pokud vás ale přistihne nějaký zásek, může se klidně stát, že se vám hrací doba protáhne klidně na 2 měsíce hrubého času. Sám vím, o čem mluvím :-)

Grafika neodebíhá z šedého průměru freewarovek a spolu s ukradenou hudbou a nulovými zvuky (pokud nepočítám „hudební“ stopu obsahující zpěv ptactva v jedné z lokací), patří mezi slabé články dílka.

Mezi ty silné počítám především námět, poměrně uspokojivou hratelnost a také další zajímavost ve hře obsaženou. Po dohrání Tuláka totiž dostanete kód, který vám zpřístupní povídku nacházející se v adresáři se hrou, která byla předlohou příběhu dnešní hry. Tulák je tedy po jeho podrobném prozkoumání dosti spletité a autory promyšlené dílo.

Už vám tedy nic nebrání, abyste se vžili do role bezvýznamného středověkého tuláka a prošli s ním jeden pozoruhodný den jeho života. Věřte, že to stojí za vyzkoušení.


Autor: Daniel Patras

  • Flash - Software spustitelný přímo z prohlížeče přes potřebný flash přehrávač. Není tudíž nutné stažení a nainstalování.
60%
hodnocení
redakce
86%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(2.9 MB)
3494×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 500 MHz
    Operační paměť: 64 MB

Šipkami hýbete s tulákem a controlem se při objevení ozubených kol nad postavou dostáváte do inventáře. Tam používáte levé tlačítko myši.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo