Tricky Truck - triky s kamiónem

2. 9. 2010 > FreeHry > Sport/Sim

Povolání řidiče kamiónů může vypadat jako náramná zábava, ale ne každý zvládne ovládat tyto kolosy. A co teprve na speciálně upravených tratích plných skokánků či stoupání? To si vyzkoušejte v dnešní hře se skvělou grafikou a fyzikou.

Řidiči kamiónů jsou fakt frajeři. Zvládají mnohatunové kolosy a rejdování s návěsy je jejich denní chleba. A právě titul Tricky Truck je jasnou ukázkou toho, že na to nemá kdejaký čajíček. Vaším úkolem je zaparkovat kamión i s návěsem na vytyčené místo. A to velmi přesně, jelikož i jedno kolo mimo se počítá. Stejně tak je nezbytné dávat si pozor na speciální typ zdí, které nesmíte zbourat. Jednotlivé levely jsou totiž tvořeny nejrůznějšími sjezdy, skokánky a dalšími překážkami, což činí řízení extrémně obtížné. Jelikož se Tricky Truck velmi dobře hraje, je škoda, že levelů je jen osm a náplň je vždy na chlup stejná.

Naopak velkou pochvalu si zaslouží fyzikální a jízdní model, kdy se truck skutečně chová jako mnohatunové monstrum a překážky se pod nárazem kolosu bortí. Stejně skvěle vypadá také 3D grafika celé hry, ve které můžete téměř libovolně měnit pohled kamery. Po této stránce patří Tricky Truck k tomu nejlepšímu, s čím se na freeware scéně můžete setkat. Nechybí samozřejmě ani hudba a všudypřítomné, velmi reálné, zvuky.

Tricky Truck je výjimečný titul, u něhož každý ocení jak grafické zpracování, tak i pokročilý fyzikální model. Je proto škoda, že když vše začne nabírat na obrátkách, je levelům i hře konec. Na druhou stranu vám nic nebrání si libovolnou trať zahrát znova.

 • + skvělá grafika
 • + propracovaná fyzika
 • + spousta pohledů
 • + na chvíli zabaví
 • - nemnoho levelů
 • - málo možností


Autor: Jan Pillár

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
70%
hodnocení
redakce
62%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(17.3 MB)
1216×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 2 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 128 MB

Kamion ovládáte pomocí kurzorových šipek, mezerník slouží jako ruční brzda. Klávesy Q, W, E, A, S, D slouží pro otáčení a přibližování kamery. Klávesy F1-F8 pro změnu kamery. Kliknutí levým tlačítkem myši restartujete level. Esc pro konec hry.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo