Trial Bike Ultra - dovádění s motorkou

22. 6. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Také vám tuhne krev v žilách, když vidíte borce s motorkami balancovat na zadním kole? Nebo skákat přes překážky, aniž by se jednou jedinkrát dotkli nohou země? Mně tedy ano. A proto jsem využil možnost vžít se na chvíli do jejich kůže, byť jen ve zajímavé hře u svého počítače.

Trialové závody jsou dost specifickou kategorií motocyklového závodění. Hlavní je projet v co nejlepším čase trať plnou rozmanitých překážek – balvany počínaje a nejrůznějšími barely, trámy a můstky konče.

Coby jeden ze závodníků se ujímáte stroje dle vlastního výběru a pak už hurá na tratě, které si na nás autoři připravili řadu překážek. Se třemi pokusy se pouštíte mezi spoustu nástrah, které musíte co nejrychleji zdolat, jelikož „čas jsou body“. Navíc můžete příležitostně dělat i triky, za které jste náležitě bodově ohodnoceni, ale určitě to není stěžejní prvek hry.

Nutno podotknout, že na dané hardwarové nároky vypadá Trial Bike Ultra opravdu skvěle. Zpracování jezdce a motorky je kompletně v detailní 3D grafice a na velice slušné úrovni. Podobně jsou na tom i překážky a okolí, i když druhé jmenované mohlo být určitě pestřejší. Samozřejmě nechybí zvuková kulisa a na pozadí hraje, po čase trošku stereotypní, hudba.
Ačkoli se jedná „jen“ o arkádové pojetí, fyzikální model mi občas přišel trochu přitažený za vlasy. Na druhou stranu potěší, že rozdíly mezi motorkami jde opravdu zřetelně poznat. Například s těžším strojem je mnohem obtížnější se vyšvihnout na překážku, nebo přeskočit díru.

Co dodat závěrem, když vše již bylo napsáno výše? Snad jen to, že nasbírané body můžete zapsat spolu se svým jménem a zemí do online žebříčku nejlepších skóre a porovnat tak svůj výkon s hráči z celého světa. A to alespoň za vyzkoušení stojí, nemyslíte?
 • + pěkná 3D grafika
 • + spousta tratí
 • + netradiční námět
 • + minimální HW nároky
 • - nelze si vybrat konkrétní trať
 • - časem stereotypní hudba


Autor: Jan Pillár

 • Trialware - Software, který je možno bez jakéhokoliv omezení verzi používat (hrát) po omezenou dobu. Po vypršení této doby se můžete rozhodnout, zdali si zakoupíte aktivační klíč – software však do doby zakoupení plné verze nebude funkční. Často bývá označován také jako Trial.
70%
hodnocení
redakce
62%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 400 MHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Motorku ovládáte pomocí kurzorových šipek – nahoru pro plyn, dolů pro brzdu, doleva pro naklonění dopředu, doprava pro naklonění dozadu. Enter pro restart levelu. Esc pro návrat do menu.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo