Traffic Control - semaforujeme

26. 5. 2009 > FreeHry > Logické

Uvažovali jste už někdy o tom, jakou službu nám semafory – lépe řečeno jejich obsluha – odvádí? Ono řídit dopravní křižovatku v plném provozu není žádná legrace, což by vám jistě dosvědčil nejeden dopravní policista. Díky Traffic Control si to peklo můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Od českého Darkmoon Softu jsme vám již dlouho nic nového nepřinesli. Teprve koncem minulého týdne se objevila hříčka Traffic Control, jíž mají na svědomí dva členové týmu, konkrétně Petr „Bedikk“ Vojtěch a Daniel „Dan01“ Čejchan. Pakliže máte rádi dopravní ruch, můžete se směle pustit do hraní tohoto titulu.

Čeká na vás celkem patnáctka levelů, jejichž obtížnost se s každým dalším stupňuje. Princip hry je ďábelsky jednoduchý, a to sice nechat projet křižovatkou určitý počet aut, aniž byste zapříčinili jedinou dopravní nehodu. Situaci vám navíc znepříjemní fakt, že musíte vozidla pouštět ze všech stran a máte také určité limity, kolik aut se z té či té strany započítává. Ve výsledku vám z toho může vzniknout chaotický mišmaš, ve kterém by se neorientoval ani ten nejlepší dopravní policista. Proto se snažte vždy udržet chladnou hlavu a hlavně plánujte a předvídejte – jinak se v Traffic Control daleko nedostanete.

Vizuální zpracování titulu je vcelku rozporuplné. Grafika je vytvořena v pixelart stylu, který vypadá vesele a přátelsky, ovšem při bližším pohledu narazíte na malý počet detailů a celkovou chudost. V Traffic Control bohužel absentuje jakýkoli hudební doprovod, což je rozhodně jeden z největších minusů hry. Jinak ale musím tvůrce pochválit za zajímavou a vcelku netradiční hříčku, která dokáže prověřit mozky i těch nejchytřejších z vás. Jen dávejte pozor, abyste se z toho semaforování nakonec nezbláznili.

 • + Nápad
 • + Prověří vaše mozkové závity
 • + Nudit se rozhodně nebudete
 • - Absence hudby
 • - Místy obtížné a chaotické


Autor: Kristýna Nováková

60%
hodnocení
redakce
48%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 600 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

Pravým myšítkem provádíte akci.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo