Trackmania Nations Forever: NEJLEPŠÍ ZÁVODY POD SLUNCEM?

30. 4. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Před dvěma lety otřásl (nejen) freeware scénou závodní titul Trackmania Nations. Výtečná hratelnost dokázala k monitoru přikovat desetitisíce hráčů po celém světě. Jenže vlna nadšení ještě ani pomalu nestihla opadnout, když se tu náhle na svět prodralo pokračování jménem Trackmania Nations Forever. Kdo ze dvou titánů bude v cíli první?

Asi si právě říkáte, co je možné změnit na skvěle fungující hře, jež se navíc těší velké obliby hráčů i tak dlouho po vydání. Inu, je toho víc, než byste tipovali i ve svých nejdivočejších snech (a teď nemyslíme ty, co mají co dočinění s vyvinutými slečnami či v opačném případě muži).

Vítanou novinkou je pětašedesátka nových tratí, přičemž, pakliže vám v minulé Trackmanii postupem času začaly lézt pořád ty stejné okruhy krkem, tady se stereotypu bát rozhodně nemusíte. Nestane se vám tak, že byste si někdy povzdechli, po jak okruzích musíte jezdit. Vždycky narazíte na něco nového, ať už je to akrobatické skákání po střechách, různé lopingy a otočky, či pořádně bahnitá rallye. Každý závod dostává jedinečný náboj.

Co se týče samotného modelu jízdy, ten zůstal nezměněný. Auta se sice při nárazu čtyř set kilometrovou rychlostí za hodinu nijak nepoškodí, ovšem na vašem výsledném čase v cíli se to promítne, byť by se jednalo i o malinké zaškobrtnutí. Potřeba tedy bude nejen rychlost, ale i zručnost a velmi pevné nervy. Na druhou stranu, jestliže se vám bude dařit, můžete se hřát na výsluní těch nejlepších hráčů světa.

Na formulích jde vidět, jak se po průjezdu bahnem znečistí, můžete na kapotě sledovat odlesky z okolí trati... Zkrátka, po grafické stránce čekejte fantastický zážitek! Majitelé slabších sestav by se při čtení předchozích vět mohli zaleknout, ale musím je uklidnit, hru rozjedou i starší stroje. Hudební doprovod je také povedený, avšak bohužel malinko se ztrácí v řevu motorů a pískotu pneumatik.

Nyní konečně přichází velké finále, nastíněné v perexu. Kdo nakonec vzejde z bratrovražedného souboje se vztyčenou hlavou? Dnes recenzovaný titul má všechno, co bylo úspěchem jeho staršího sourozence a zároveň obsahuje i nové prvky posouvající laťku kvality ještě výše. Tak tedy, král je mrtev, ať žije král!

 

 • + Božská hratelnost
 • + Návykové
 • + Grafika
 • + Různé okruhy
 • + Multiplayer s hrači z celého světa
 • + Trvanlivost
 • + Dlouhotrvající zábava
 • + Atmosféra závodů
 • - Nic podstatného


Autor: Kristýna Nováková

95%
hodnocení
redakce
3273603%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1.6 GHz
  Grafická karta: 16 MB
  Operační paměť: 256 MB RAM

Jezdíte pomocí šipek.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo