TOM3K[H4CK3R]: Jen jeden den v redakci

26. 2. 2004 > FreeHry > Textové

O tom, že redaktoři opravdu nevedou bohémský život, jak by se patrně mohlo zdát, vás dozajista přesvědčí dnešní textová hra s libozvučným jménem TOM3K[H4CK3R]: Jen jeden den v redakci. Jak správně tušíte, vtělíte se do role prostého redaktora vznikajícího herního magazínu a vašim úkolem je…přežít jeden z mnoha dnů. Chcete odtajit strasti a slasti tohoto nepříliš běžného, avšak nezbytně nutného povolání? Čtěte dál.

Pokud patříte mezi valnou většinu těch, co si myslí, že redaktoři herních magazínů mají snad to nejlepší povolání na světe, TOM3K[H4CK3R]: Jen jeden den v redakci (dále jen TOM3K) vás v tom v žádném případě nebude utvrzovat. Na našich stránkách se textových her objevuje pramálo, ale když už se nám nějaká taková dostane pod ruku, rozhodně stojí zato. TOM3K není výjimkou.

Jak už je z názvu patrné, v kůži novináře prožijete jeden celý den, nikoliv však v reálném čase, neboť takovýto titul by byl skutečně jen pro náruživé hráče či harcovníky. Začnete hezky z ostra, po raním probuzení totiž záhy zjistíte, že vaše předem domluvené rande je tatam. Bohužel, i mistr tesař se někdy utne. Sednete proto ke svému počítači a následně si vyberete e-maily. Jedna zpráva lepší než druhá! Dozvíte se, že vaše přítelkyně již nemá více trpělivosti, z čehož vyvodí důsledky, česky řečeno – dostanete kopačky. Druhá zpráva apeluje na váš dnešní hlavní bojový úkol, a sice donést do redakce nově vzniklého magazínu o PC hrách včas doposud ještě horký článek. Čas kvačí a od tohoto okamžiku se to s vámi takříkajíc veze…až do samotného večera, kdy hra končí.

TOM3K byl vytvořen v programovacím jazyku Visual Basic 6, tudíž se setkáme s typickým rozhraním, kdy vybíráme možnosti pomocí myši. Žádnou grafiku nečekejte, jedná se o ryzí a nefalšovanou textovku, v níž naleznete jen základní ilustrace. Záporem s velikým „Z“ je jednoznačně velice malá rozsáhlost, díky čemuž bude vaše role zdárně ukončena během pár minut. Ovšem pokud chcete prožít jeden den v kůži novináře, je tento titul tou pravou volbou a co víc, u mnohých pasáží se od srdce zasmějete. To za to stojí, nemyslíte?


Autor: Tomáš Vrána

45%
hodnocení
redakce
43%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(272.4 KB)
4991×

screenshot screenshot
pocitadlo