Tobe's Vertical Adventure - jeskyňářem snadno a rychle

19. 10. 2011 > Indie Hry > Arkády

Dvojice Tobe a Nana se vydala na fascinující dobrodružství za bájným pokladem. Cestou je však čeká mnoho šplhání, ručkování a skrytých nástrah. Pomůžete jim?

Cena: €4,49 (STEAM)Spousta lezení, skákání, šplhání a ručkování - to je náplň dnešní indie hry Tobe's Vertical Adventure, v níž máte možnost zahrát si za dvě odlišné postavy. Každá z nich má své typické vlastnosti, a tak může hráč vyzkoušet dva odlišné herní styly. A nebo si dokonce zahrát v kooperativním módu s kamarádem.

Úkolem je v každém levelu doputovat na dno jeskyně a najít poklad. V té chvíli však přichází ta nejtěžší část, jelikož se jeskyně začíná bortit a hlavní hrdina má omezený čas na to, aby se dostal zpět na povrch.

Hráč může využít při hraní hned několik vychytávek, z nichž asi nejužitečnější je lano, které lze uchytit k libovolnému místu. Dále je možné využít „speciálních“ vlastností jednotlivých postav, kdy například dívka umožňuje dvojitý skok a tak dále.

Tobe's Vertical Adventure je rozdělen do čtyř světů, jež jsou co do grafické stránky zpracovány naprosto odlišně, což je plus. Grafika celkově působí nádechem retro a patří spíše k průměru.

Asi jedinou vadou na kráse je fakt, že náplň všech levelů je naprosto stejná – a tak se po čase může dostavit lehký stereotyp. Nicméně hráč za dnešní indie hru nevyplázne majlant, a tak se investovaná stokoruna vyplatí.

  • + dvě rozdílné postavy
  • + kooperativní mód
  • + příjemné zpracování
  • - po čase stereotyp


Autor: Jan Pillár

70%
hodnocení
redakce
50%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Windows 7
  • Hardware: Procesor: 1,8 GHz
    Operační paměť: 512 MB RAM
    Grafická paměť: 128 MB

Hlavního hrdinu ovládáte pomocí kláves W, S, A, D. Klávesa S slouží navíc jako akční klávesa. Klávesa J slouží k potvrzování, K ke skákání a L k házení lana či použití balónků (pokud je hlavní hrdina zrovna ve vzuduchu).


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo