Time Walker: CESTA DO MINULOSTI

18. 9. 2005 > FreeHry > Adventury

Cestování v čase je oblíbeným a vděčným námětem her, filmů i knih. Narazíme na něj i v dnešní akční adventuře, ve které prožijeme příběh profesora a jeho studenta a s pomocí onoho zázračného stroje času se vydáme na místa, kam už asi žádná lidská noha nevkročí. Do minulosti.

Naše dobrodružství začíná v současnosti pravděpodobně kdesi v Anglii. Již zmiňovaný profesor si zavolá svého učně Mathewa (to jste vy), aby se pochlubil svým dosavadně největším a nejlepším vynálezem. Zkušební pokus, ve kterém chtěl profesor Mathewovi dokázat jeho funkčnost se ale jaksi vymkne z ruky a vy musíte nastalou situaci uvést zase do správných kolejí.

Po krátkém intru se můžete ihned pustit do hry, která na úvodní animaci plynule navazuje. Grafika prvotiny slovenského tvůrce je detailní a pohledná a mému vkusu plně vyhovuje. To, co vám ale možná zkazí váš první dojem bude zasekávání se hlavní postavy o neviditelné překážky. Na podobný bug jsme mohli narazit v jiné akční adventuře jménem Vetřelec, kde se stávala obdobná chyba.

Po jejím překousnutí si tedy můžete v klidu a v podstatě bez jakýchkoliv překážek projít hrou až na samotný konec. Celé by vám to nemělo trvat déle než 15-20 minut, protože záseků jsem na své šestiprsté ruce nenapočítal ani jeden. Maximálně můžete zemřít při několika (tuším dvou) akčních pasážích, takže až budete cítit, že teď je tu to nebezpečí, doporučuji uložit hru.

Hudba je vybrána celkem obstojně. Záměrně říkám vybrána, protože pochybuji, že by se autor obtěžoval vymýšlením a nahráváním nějaké své vlastní skladby, zvlášť když mi je povědomá (pokud je to něco kultovního, tak se stydím :) ) a obzvláště když ve hře nejsou téměř žádné zvuky.

O obtížnosti jsem se již zmínil a tak zbývá zamyšlení, zda teda stojí Time Walker za zahrání a jestli těch poměrně velkých 8 mega ve srovnání s technickou kvalitou hry není až příliš velkých. Bohužel je, ale i tak mě hraní Time Walker celkem bavilo a je jen na vás, zda si hru stáhnete a bude bavit i vás.


Autor: Daniel Patras

60%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(8.2 MB)
1570×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 150 MHz
    Operační paměť: 16 MB

Ovládáte šipkami. Enterem používáte a hovoříte a mezerníkem střílíte. (to ale až po naučení potřebné dovednosti)


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo