The Tribloos - time management v akci

9. 11. 2011 > Indie Hry > Strategie

Skvělý mix mezi legendárními Lemmings a plánovací strategií, okořeněný pořádnou porcí levelů, zábavy a znovuhratelnosti. Přesně taková je hra The Tribloos.

Cena: $2,99 (BigFishGames.com)Tribloos jsou poklidný kmen pracovitých lesních mužíčků, kteří však postrádají jakýkoliv smysl pro organizaci. Ve chvíli, kdy se dozví, že se blíží ničivá bouře, obrací se na vás s žádostí o pomoc ochránit jejich vesnici. A možná zachránit i další kmeny, kdo ví.

Hráč se tak vžije do role managera skupiny pracovníků, které rozděluje mezi jednotlivé činnosti s cílem dokončit vše co nejrychleji. Je tak na vás, zdali se vyplatí nejdříve získat přístup k více pracovníkům a pak splnit zadané úkoly, nebo přidělit polovinu mužíčků na průzkum a zbytek na těžení surovin. Suroviny a nástroje jsou stejně stěžejní jako množství pracovníků, jelikož bez nich jednoduše nelze některé akce dokončit. Hráč může během hraní zvolit mnoho stylů a i když nebude nejrychlejší, může postoupit dál. A nebo se pokusit vylepšit čas a tím pádem i skóre. Asi jediné, v čem The Tribloos trochu zaostávají za konkurencí, je zpracování. To není vyloženě špatné, ale ostatní hry prostě nabízejí lepší grafiku.

To však nikterak nebrání slušnému a hlavně dlouhému hernímu zážitku. 75 levelů je slušná porce, jež zabaví na dlouhou dobu nejednoho hráče.

 • + mnoho levelů
 • + zábava
 • + znovuhratelnost
 • + originální koncept
 • - jednoduché zpracování


Autor: Jan Pillár

80%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(41.8 MB)
483×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS
 • Hardware: Procesor: 1,5 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 32 MB

Hru ovládáte pomocí myši, kdy s ní určujete, na kterém objektu mají hlavní hrdinové pracovat.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo