The Mystery of The Mary Celeste - tajemství prokleté lodi

8. 5. 2010 > FreeHry > Adventury

Krásná slečna Mary Morehouse se měla stát talismanem šťastné plavby, ale nastal pravý opak. Najednou začala loď Mary Celeste cestovat časem a není nouze ani o jiné paranormální jevy. Pomozte sličné hrdince vyřešit záhadu jedné prokleté lodi.

Když nastupovala na loď, neměla hlavní hrdinka ani tušení, do jaké kaše se už za pár okamžiků připlete. Kromě cestování časem dojde i na halucinace a záhadná zmizení. Na vás tak bude, aby Mary přišla všemu na kloub.

V této adventuře však nebudete svobodně chodit po lokacích, rozmlouvat s osobami či kombinovat předměty. V každé scéně totiž budete mít za úkol najít zadané věci. Poté přijde obvykle na řadu jednoduchá hádanka a výjimečně i logická minihra. Takto to jde neustále dokola a je to celkem zábavný koncept - pakliže vás baví hledání či se chcete jen dozvědět další střípek příběhu.

Fanoušci klasických adventur tak budou pravděpodobně zklamáni. To však neznamená, že by si hru nemohli oblíbit. Je zde také možnost nápovědy, takže se vám nestane, že poslední předmět budete hledat půl hodiny či ho vůbec nenajdete. The Mystery of The Mary Celeste sází především na mysteriózní atmosféru a spletitý příběh. Tomu lze vytknout jen jedna věc - občas je trošku nelogický.

Atmosféru hry dokreslují také zvuky a hudba, i když ta by mohla být trošku víc výrazná. Po grafické stránce se hře nedá moc co vytknout, jelikož jsou všechny lokace vytvořeny s citem pro detail a v pěkné grafice, jež navozuje pocit tří rozměrů.

The Mystery of the Mary Celeste je poměrně zajímavou hrou, přestože v ní hráč opakuje jen jedno a to samé. Díky mysterióznímu tématu, složitému příběhu a logickým minihrám to však nikterak nevadí.

 • + zajímavý příběh
 • + zábava
 • + slušné zpracování
 • - nestandardní adventura
 • - místy příběh


Autor: Jan Pillár

75%
hodnocení
redakce
7%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 800 MHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická paměť: 16 MB

Pomocí levého tlačítka myši označujtete hledané předměty.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo