The Block Fairy - střílení logicky

30. 8. 2010 > FreeHry > Logické

Dělo ve hře zvěstuje spíše nějakou akční vřavu, kde lítá po obrazovce krev a části těla, než logický počin. Dnes se ale přesvědčíte, že i v zábavném arkádo-logickém titulu může hrát dělo hlavní roli!

Dnes jsme pro vás ve vodách freeware her ulovili další zajímavý kousek. A ačkoliv to není úplně čistokrevná logická hra, není to ani žádný rychlík bez pořádné kvality. Tento arkádo-logický mix v sobě skýtá hru s dělem v rukou, s nímž je potřeba odstřelovat dřevěnými bedničkami určené body na obrazovce. Jestli se vám to podaří, záleží jen na vaší šikovnosti.   

V reálu to celé vypadá tak, že šipkami a mezerníkem ovládáte právě dělo. Tím lze pohybovat po obrazovce nahoru a dolů, abyste získali pohodlnější pozici, ale také měnit velikost úhlu, z něhož budete nakonec pálit. Jak se vaše výpočty lišily od optimální kombinace, zjistíte zanedlouho, jakmile vypálíte jednu z připravených krabic, jejichž počet je však na každou sérii omezen! S nimi se potřebujete strefit do označeného místa, nebo zde alespoň škrtnout. Potom, co jsou všechna místa strefena, pokračujete lokacemi dál.   

Solidní hratelnost, zakládající si na zajímavém námětu i kvalitě zpracování, podtrhuje optimální délka, po níž budete ponořeni po boku odstřelování kanónem. Titul se skládá hned z několika misí, jejichž zvládnutí postupně otevírá stále nové a nové úrovně o solidním počtu. Aby to nebylo tak lehké, postupně se vzrůstající obtížností roste i počet překážek bránicích strefení cíle.   

Po technické stránce se The Block Fairy řadí k příjemnému nadprůměru. Grafické zpracování není nikterak vypipláno, ale ani neurazí. Prostředí je přehledné, barevné spektrum bohaté. Hudební doprovod je pak jiná káva. Skladby jsou živé, nejsou monotónní a k podtextu hry se náramně hodí. A nakonec i použitý fyzikální model patří na freeware scéně k těm lepším.

The Block Fairy se vyznačuje vynikající hratelností, příjemným technickým zpracováním s hudbou v popředí. Vynásobte si to optimální délkou a výsledek zní krásných 85%. Zda-li vám vyjde výsledek totožný, to už posuďte sami! 

 • + Zábavnost
 • + Hudba
 • + Délka
 • - Někdy vyšší obtížnost


Autor: Vladislav Burian

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
85%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1600 MHz
  Grafická karta: 128 MB
  Operační paměť: 256 MB

Šipkami doleva a doprava se mění úhel kanónu, výška pak šipkami nahoru a dolů. Střela se vypouští stiskem mezerníku, kdy délka podržení určuje sílu výpalu.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo