Tetris - s multiplayerem

30. 4. 2009 > FreeHry > Logické

Jedna z mála her, kterou znají i lidé nehrající počítačové hry je tetris. Jeho variant je víc, než by jeden dokázal spočítat. Občas se ale najdou zpracování, která vybočují z řady. Dnes recenzovaná verze z řady rozhodně vybočuje a navíc správným směrem.

Po spuštění hráče uvítá okno s předvolbami, kdy si můžete nakonfigurovat parametry své hry. Největším lákadlem je bezesporu hra dvou hráčů souběžně na jedné klávesnici, což otvírá nový rozměr zdravého soupeření, v tetrisu naprosto nezvyklého. Samosebou je k dispozici i klasická varianta pro jednoho hráče. A aby nebylo vše tak jednotvárné, v nabídce je možnost s názvem náhodný posun, podporovaná v obou variantách hry. Její aktivace zapříčiní nepředvídatelný pohyb masy již spadlých kostek vlevo a vpravo, takže je mnohem těžší sestavit řádek k odmazání. Kdo není doposud spokojen s nabídkou, může si spustit kampaň, kdy se posunete do další úrovně až po zničení všech zděných kostek a vybrat si jednu ze tří úrovní obtížnosti, které se liší použitými padajícími tvary.

Grafickému provedení by snad prospěly větší kostky, jinak zde není co vytknout. Ozvučení hry je průměrné, a protože je možné nastavit hlasitost či zvuky úplně vypnout, každý má možnost si zvukovou stránku vyladit po svém. Padající kostky se ovládají přes klávesnici a v rozhraní je nutné využít myš. A jako třešničku na dortu tu najdete pro soutěživé žebříček nejlepších dosažených hodnocení. Máme před sebou široce nastavitelný tetris schopný vyhovět i těm nejnáročnějším hráčům. Petr Sýkora ze S.A.Y (tvůrci výtečného RPG dungeonu Cardhalia) nechal rozehrát svůj um a vytvořil klasiku v novém, kterou by bylo škoda minout bez povšimnutí.
 • + Hratelnost
 • + Nastavitelnost
 • + Nápad
 • - ?


Autor: Marek Kunc

 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
80%
hodnocení
redakce
63%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(400 KB)
579×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 800 MHz
  Operační paměť: 16 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

1.hráč:

Šipka doprava - pohyb doprava
Šipka doleva - pohyb doleva
Šipka dolů - zrychlený pokles
BackSpace, šipka nahoru - otáčení s tvarem

2.hráč:
S - pohyb doleva
F - pohyb doprava
D - zrychlený pokles
A - otáčení s tvarem

Společné:
P - pauza


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo