Ten Little Indians: ŠKOLA HROU

27. 9. 2005 > FreeHry > Textové

Říkáte si, že se u nás již dlouho neobjevila žádná textovka? Pokud ano, vězte, že dnes jsme si pro vás jednu takovou připravili. A nejde o textovku jen tak ledajakou. V čemže spočívá její ojedinělost?

Jde o projekt českých tvůrců, kteří se zabývají překlady a výukou cizích jazyků. Celá hra s vámi komunikuje jednoduchou angličtinou a vy máte za úkol kromě úspěšného projití celou hrou i porozumět textu a komunikovat s hlavní postavou anglickými příkazy v češtině znamenajícími například: jdi nahoru, otevři dveře, prozkoumej postel, použij nůž, a tak podobně. Na první pohled to sice může vypadat nudně, ale zvláště pro začátečníky je to výborná učební pomůcka, u které se navíc i docela dobře pobaví. Navíc se s vaší postavou dá i vcelku dobře a zábavně pokecat.

Příběh začíná u jednoho dvanáctiletého hošíka. Ten jednou najde starý rezavý klíč a i přesto, že mu jeho maminka o něm nechce nic říci, dozvídá se, že klíč patří k domovním dveřím starému domu jeho pra pra dědečka a nachází se v něm prý 10 magických indiánských sošek. No a vaším úkolem je samozřejmě tyto sošky najít.

Ten Little Indians jsou textovkou grafickou, což znamená, že v každé lokaci uvidíte moc pěkný obrázek, který vám ještě lépe znázorní, kde se zrovna nacházíte. Mimoto máte ještě možnost využívat pomoc automaticky zapisovací mapy, kde si můžete napsat i vlastní poznámky. Součástí hry je i praktický slovník. Ten ale bohužel funguje jen při zakoupení slovníku Language Lab (od stejného týmu) a ten zvláště pro nás, freeware hráče (kteří jsou zvyklí mít vše zdarma), stojí docela dost peněz. :)

Jsou vůbec u Ten Little Indians nějaká negativa? Bohužel musím říci, že ano. Tak především, hře úplně schází zvuky i hudba, což docela zamrzí, protože i minimální scénická hudba by se k tomuto dílku velice hodila. Pokud ale vezmeme v potaz, že se jedná především o hru výukovou, dá se to celkem v klidu akceptovat.

Pokud tedy máte rádi textovky (potažmo adventury) a navíc se chcete nebo potřebujete vzdělat v anglickém jazyce a dokonce se při této činnosti ještě zabavit, není pro vás lepší volby, než Ten Little Indians.


Autor: Daniel Patras

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
72%
hodnocení
redakce
94%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 75 MHz
    Operační paměť: 16 MB

Ovládáte psaným slovem a myší.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo