Taxi Toon: STAŇTE SE TAXIKÁŘEM!

10. 12. 2007 > FreeHry > Sport/Sim

Většinou bývají hry z taxikářského prostředí zasazeny do zašedivělého města plného smogu, pustých budov a nedočkavých zákazníků. Jenže Taxi Toon je jiný - tam, kde se ostatní tituly pyšní realismem, sází ten právě nabízený na roztomilost. Tam, kde se rozprostírají tmavá a ponurá města, září Taxi Toon všemi barvami!

Hned na začátek je důležité říct, že Taxi Toon je oddechovkou v každém směru. Nemáte na výběr několik druhů modů, hru prostě jen zapnete a jedete. Žádné nastavení, žádné menu. Prosté, leč možná až moc jednoduché. A než řeknete taxík, znáte hru od A do Z. 

Taxi - Asi nejznámější taxi službou je ta londýnská. Úplně první taxi, co se kdy ulcí anglické metropole prohánělo, byl elektricky poháněný vůz Bersey – začal se používat v roce 1897. První taxi se spalovacím motorem se objevilo v roce 1903. V té době jezdilo Londýnem asi 11 000 koňských drožek. V současné době se v Londýně pohybuje asi 20 000 taxíků. Zdroj: Wikipedia

Krásně roztomilé žluté autíčko – toť váš věrný vůz, se kterým budete brázdit silnice pestrobarevného města. Logicky je vašim úkolem převážet zákazníky. Avšak protože taxikařina je tvrdý byznys, můžete klidně vozit i zákazníky vaší konkurence. Ba co víc, hra vás k tomu rovnou nabádá. Ale aby to nebylo tak jednoduché, v cestě stojí několik překážek. V prvním kole jsou to prakticky jen stromy a domy. V tom druhém se o slovo přihlásí chodci a dokonce velké (a zákeřné) tramvaje. Pokud do nějakého z výše zmíněných objektů narazíte, okamžitě se vám odečte několik bodů z ukazatele zdraví. Čím menší hodnota, tím větší poškození a tím větší šance, že hru nedokončíte. Proto musíte rychle zajet do opravny, kde vám taxík opraví, dokonce zadarmo (ach, kdyby to tak fungovalo i v reálu…).

Jak je již zmíněno v perexu, grafický kabátek je velmi, velmi pestrý. Narazíte na domky hrající pastelovými barvami a vůbec celý svět působí tak přátelsky a optimisticky. Do toho hraje příjemná dětsky působící hudba a dotváří tak výtečnou atmosféru. Jestli vás nerozveselí tohle, tak už pravděpodobně nic.

Pakliže hledáte komplexní simulátor povolání taxikáře, jste tady špatně. Taxi Toon nabízí zábavu na pár večerů, ovšem velmi dobrou zábavu. Až je mi líto, že ve hře není více kol, protože ta dvě nabízená jsou opravdu málo.

 • + atmosféra
 • + zpracování
 • + jednoduché
 • + veselé
 • - krátké
 • - stereotypní


Autor: Kristýna Nováková

80%
hodnocení
redakce
55%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(6.4 MB)
2842×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 600 MHz
  Grafická karta: 128 MB
  Operační paměť: 64 MB RAM

Pohybujete se šipkami.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo