TAGAP 2 - bacha na tučňáky!

6. 8. 2011 > FreeHry > Akční

Dlouho očekávaný akční nářez TAGAP 2 právě přichází na vaše monitory! Zapomeňte na Chucka Norrise nebo Bruce Willise, tentokrát jdou svět zachraňovat tučňáci.

Čtyři roky po vydání původního TAGAPu se finským vývojářům z Penguin Development Team podařilo dokončit pokračování. V průběhu vývoje nastaly tu menší, tu větší komplikace, o nichž jsme vás informovali – každopádně teď už je čekání u konce a vy se opět můžete ponořit do akce plné střelby, tučňáků a krve.

Tipy
- projděte si tutoriál, zjistíte, co a jak a nebudete pak při hraní tápat
- neustále se hýbějte a skákejte, nepřátelé vás tak snadno nezasáhnou
- nemusíte vždy nutně zabíjet všechny nepřátele, stačí se přes ně dostat
- ukládejte, kdykoli vám to hra nabídne!
- vyzkoušejte kooperativní mód a hlavně se bavte ;o)
Krátké intro v úvodu hry vás seznámí s událostmi z prvního dílu, kdy jste museli zastavit poblázněného doktora Glowenka a jeho armádu zombie-tučňáků. I tentokrát půjde o záchranu světa, nicméně roli hlavního záporáka si tentokrát zahraje generál Primo. Naopak stranu hodných opět reprezentují dva staří známí z minula – Pablo a Pedro.

TAGAP 2 jde ve šlápějích svého předchůdce, ponechává si všechny své staré přednosti a navrch k tomu přidává i své vlastní novinky. To v překladu znamená, že vás čekají levely plné nepřátelských zombie-tučňáků (je jich více druhů, od hloupých chodících terčů, až po zákeřné tvrďáky se samopaly), robotů, střílejících mechanismů a samozřejmě se čas od času setkáte i s nějakým tím bossem.

Hordy tučňáky valící se opravdu odevšad vám dokážou pěkně zamotat hlavu, a to nikoli díky své skvělé inteligenci, ale právě díky své početní převaze. Tím pádem si užijete hodně dynamickou akci, kdy musíte nejen střílet, ale hlavně se pořád pohybovat, ustupovat a uskakovat před nepřátelskými střelami. A aby to pořád nebylo jen o střílení, místy dojde i na hledání správného klíče či páčky.

TAGAP 2 nabízí oproti jedničce variabilnější prostředí, v němž se kromě vědeckých komplexů podíváte také do přírody či dokonce pod vodní hladinu. Ať už ale budete kdekoli, můžete si být jisti, že při zkoumání nápadně stojících skříněk a bedýnek brzy narazíte na nové zbraně a další bonusy, jež vám pomohu v likvidaci černo-bílých kolíbajících se „vojáků“.  Vedle dvou věrných uzi dostanete do rukou například brokovnici, raketomet, či granáty. A když už bude hodně zle, můžete si na pomoc zavolat kamaráda ve vrtulníku.


A pokud by vám náhodou single-player přišel příliš monotónní, tvůrci si přichystali i kooperativní hru pro dva hráče na jednom počítači (splitscreen), což je výborné zpestření. Adrenalinová honička ve člunech je sice zábavná i v kampani, nicméně když se vedle vás řítí kamarád v dalším člunu a oba společně unikáte nepřátelům, je zážitek z toho dvojnásobný.

Přestože se tato finská novinka řadí mezi 2D akce, už při pohledu na screeny či video vám bude jasné, že tady něco nehraje. Správně, jde o speciální 3D efekty, které vizuální zážitek posunují na úplně jinou hranici. Hudební doprovod sám o sobě takovou díru do světa neudělá, ale v celkovém výsledku v kombinaci s ostatními faktory zapadá výborně.

TAGAP 2 je zkrátka pokračování, jak má být. Všechno to, co dělalo z jedničky jedinečný titul, zde zůstává, většina negativních vlivů byla eliminována a navíc se dostalo i na některé novinky a vylepšení (jde například o kompletní herní engine, mám-li být konkrétní). Neutichající akce, jež vám nedá ani na chvíli oddech, si vás připoutá k monitoru a své pomyslné řetězy nevolní ani po mnoha prosbách. Nechci se psát omleté klišé o povinnosti všech fanoušků hry a minimálně vyzkoušení ostatních hráčů, ale…

 

 • + Grafické zpracování
 • + Příznivé HW nároky
 • + Variabilní prostředí
 • + Akce
 • + Chytlavá hratelnost
 • - Násilí na tučňácích
 • - Přece jen je to pořád samé střílení


Autor: Kristýna Nováková

92%
hodnocení
redakce
57%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(207 MB)
945×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Windows 7
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická karta: 128 MB

Pohybujete se klávesami W, S, A, D. Levým myšítkem střílíte, klávesou E/kolečkem myši měníte zbraň. R slouží jednak k nabíjení a jedna k interakci. Granáty hážete klávesou F a Cčkem si můžete zavolat leteckou podporu. Ovládání pomocí gamepadu je popsáno ve hře.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo