Super Volley Brasil 2 - kdo si chce zahrát volejbal?

1. 6. 2010 > FreeHry > Sport/Sim

Brazílie, země plná exotiky, domorodých kmenů, hezkých holek a...volejbalu! Zdejší klima přímo vybízí k tomu, abyste vyrazili na plácek za městem a rozhodili míč mezi soupeře. Teď to můžete zkusit alespoň virtuálně.

Pokud mě má paměť nešálí, tak vím, že moc volejbalových her nevychází, natož těch freewarových. Super Volley Brasil 2 je takovou malou výjimkou mezi ostatními simulacemi fotbalu, hokeje a všeho dalšího.
 
Dříve než zaútočíte na soupeře, musíte si vybrat ten správný tým. Hra nabízí zhruba dvacítku charakterů, mezi nimiž můžete vybírat, ať už jsou to ženské či mužští, malí, velcí, tlustí, tencí - určitě si najdete svého favorita. Samotný výběr je sice hezký, ale skoro bezúčelný, jelikož všechny charaktery mají stejné statistiky, nikdo není lepší - všichni si jsou rovni, z čehož se vytrácí potenciál nastavování a piplání se se svým týmem.
 
K dispozici je pouze jeden herní mód, to jest klasická čtyřhra. Hráč samotný může ovládat pouze jednoho volejbalistu, přičemž ty ostatní má na starosti počítač. Nejvíce mne potěšilo, jak se autoři vypořádali s umělou inteligencí. Soupeři nejsou neprůstřelnými roboty, nýbrž hráči, kteří občas pochybí, nechytnou míč a další na drobnosti, jež dokreslují hratelnost.
 
Technická stránka Super Volley Brasil 2 je na úrovni, k níž by mohly vzhlížet ostatní sportovní simulátory, přičemž už na pohled si tento titul nehraje na kdovíjak reálnou simulaci. Propracované 3D ksichtíky hráčů, kteří se šklebí při prohře a rozzáří při výhře, vás prostě dostanou. Nedá se tedy nenapsat, že audiovizuální zpracování nepatří k tomu nejlepšímu, co můžete v této kategorii najít, protože prostě patří.
 
Pokud není venku hezky a vy si chcete mermomocí zahrát volejbal, určitě Super Volley Brasil 2 zkuste. Jestliže sluníčko svítí, raději vyrazte ven a zkuste si ten “volej” zahrát v reálu, Super Volley Brasil 2 jakožto sportovní hra není špatná, nicméně doplácí na přílišnou jednotvárnost a malou nabídku herních režimů.

 • + Audiovizuální zpracování
 • + Bohatý výběr charakterů
 • + Dobrá muzika
 • - Jednotvárnost
 • - Chybí více módů
 • - Identické charaktery


Autor: Filip Štochl

75%
hodnocení
redakce
15%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: CPU: 1.5 Ghz
  RAM: 512 MB
  Graf. karta: 64 MB

Pohyb pomocí kurzorových šipek, údery klávesy A, S a D.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo