Super Johann: MOBILNÍ SKÁKAČKA

6. 9. 2005 > Mobilní > Arkády

Tentokrát vás už nebudeme častovat žádnými logickými peckami. Kdepak. Vaše mobilní telefony čeká parádní titul v podobě skákačky Super Johann. Mario už je out, tato hra od českých vývojářů si s ním totiž v ničem nezadá. Posbírejte všechny láhve od Becherovky, ale dejte pozor na doťerné mumie. Hrajte si zadarmo!

Veškeré své tipy freewarových her na mobily nebo PDA nám, prosím, pište na mail či dejte vědět vyplněním formuláře "Tip na hru". Děkujeme.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Super Johann je jedna z her vytvořených pro soutěž Becherovka Game. Tato bojovalo o prvenství již v ročníku 2003, což ale nijak nesráží její kvality. Svědčí o tom také fakt, že svoji kategorii java her s přehledem vyhrála. Dost ale planých řečí, vrhněme se rovnou na samotný titul a rozpitvejme ho až do posledního zdrojového kódu.

Ocitáte se v něm v roli Johanna, jehož úkolem je posbírat v několika misích všechny láhve od Becherovky. Proč je tímto mokem právě Becherovka, jistě nemusíme nijak zvlášť objasňovat. To ale samozřejmě nebude tak lehké, a proto mu v jeho snažení brání desítky potvor, jež se třesou na mrtvé tlející lidské maso. Johann tedy musí neustále být na pozoru, utíkat, šplhat po žebřících a přeskakovat hluboké jámy. Vše v několika různorodých levelech.

Jedná se o hru ve stylu Maria, na což už jste jistě dávno přišli sami. Mario je sice klasika, ale malé osvěžení v podobě jiného hrdiny, než je usmolený italský instalatér, jistě není k zahození. Je sice pravda, že hraní se po chvíli stává lehce stereotypní, ale když si představíte, že to vše můžete pařit například v šalině (tramvaje u nas nejezdí!), není důvod, proč říct "ne".

Grafické zpracování je s příhlednutím k freeware statusu a platformě Java Midp 1 opravdu dobré. Není si na co moc stěžovat. Stejně tak zvuky jsou plně dostačující. Vlastně hra obsahuje pouze pár různých tónů, ale na to už jsme v oblasti mobilních titulů prostě zvyklí (a pokud ještě nejste, tak si zvykejte!). Navíc je titul vcelku slušně optimalizován pro velký počet přístrojů, takže byste ho měli rozjet na starších typech Nokií series 40 a novějších series 60.

Titul tedy představuje zábavu zdarma na zabití nějaké té nudné hodiny v MHD, čekárně u doktora či škole. Vzhledem k báječné nulové ceně (víme, že se tím vychloubáme až moc :-)) není jediný důvod, proč Super Johanna nestáhnout a nedat mu tak šanci.

Hru si stáhnete zabalenou v .rar archivu do počítače, rozbalíte a přes datový kabel, infraport nebo bluetooth nahrajete do mobilního telefonu.


Autor: Martin Pavlíček

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
81%
hodnocení
redakce
58%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(54.3 KB)
11874×

  • Operační systém: Java
  • Hardware: Procesor: Nokia series 40 a 60
    Operační paměť: Mobil
    Grafická karta: Mobil

Hru ovládáte pomocí kláves 2, 4, 6, 8,. Tlačítko 5 slouží jako potvrzení, klávesy 2 a 4 potom pro pohyb v menu. Pravá kontextová klávesa vás naopak ze hry katapultuje do menu.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo