Super Columbine Massacre RPG! - kontroverze sama

18. 2. 2010 > FreeHry > RPG

Ráno 20. Duben 1999. Pro někoho naprosto normální, obyčejný den. Jen dva středoškoláci se rozhodli, že se zapíší do dějin americké historie. A udělali to poněkud neblahým způsobem – na ten den se totiž vzpomíná jako na Masakr na Columbine High School.

Masakr na Columbine High School


Masakr na Columbine High School se odehrál 20. dubna 1999 v Jefferson County v Coloradu poblíž Littletonu a Denveru. Dva náctiletí studenti, Eric Harris (18) a Dylan Klebold (17), ve škole zastřelili dvanáct studentů a jednoho učitele a zranili dalších dvacet čtyři lidí. Po útoku oba spáchali sebevraždu. Masakr na Columbine High School je čtvrtým největším masakrem na americké škole v dějinách.

Zdroj: Wikipedia.org

V době, kdy si novináři rvou vlasy ze sebemenšího skandálu, přichází hra zvěcňující snad nejkontroverznější  událost amerických dějin dvacátého století – masakr na škole Columbine. Hráč se vtělí do dvou aktérů tohoto činu - Kylea a Dylana. Autoři se snažili o lehce filmový nádech, jenž vás doprovází celou hrou. Nutno dodat, že atmosféra je tu skutečně na špici a příběh popohání kupředu

Pochválil bych především poctivou hratelnost a dobře navržené lokace, které jsou základem pro dobře fungující titul podobného rázu. Ačkoliv Columbine Massacre má v názvu přízvisko RPG, nikterak volný styl hraní nečekejte. Až na  výjimky je hra tvrdě lineární a kamkoliv se hnete, tam vás dovede za ručičku. 
Grafický engine obstarává RPG Maker 2000. Tento motor popohání snad každé druhé RPGéčko. Ale to, že hra vypadá všedně ještě neznamená, že je špatná. Rozkostičkované manga obličeje jsme tu mohly vidět už mnohokrat, ale díky bohu za ně. Dovedete si vůbec představit, jak by dopadla na toto téma hra, kdyby byla vyvíjena  komerčně a měla by realistickou grafiku? Už by to zdaleka nebyla taková „sranda“ jako Super Columbine Massacre RPG. Dále bych vyzvidnul hudební doprovod, kde jsou skvěle vybrané hudební motivy, jež dokonale sednou k dění na obrazovce.
Jediné, na co lze postěžovat je použitý font písma, jenž se špatně čte. Obzvlášť v dlouhých rozhovorech vám to poleze na nervy. Dalších slov k záporům snad netřeba, jelikož jich moc není. Přestože mnohý může Columbine Massacre RPG osočit z kontroverze a bůhví ještě čeho, jedná se o vynikající osmdesátkovou hru, která jen ukazuje, jak to asi toho dvacátého dubna mohlo probíhat.

 

 • + Námět
 • + Lokace
 • + Rozhovory
 • + Povedená hudba
 • + Filmový nádech
 • - Font písma
 • - Všední grafika
 • - Občas frustrující


Autor: Filip Štochl

 • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
80%
hodnocení
redakce
53%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: CPU: 233 Mhz
  Paměť RAM: 128 MB
  Libovolná grafická karta

Pohyb pomocí šipek. Interakce s předměty pomocí klávesy Enter.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo