Sudden Strike II - bojiště druhé světové

31. 12. 2009 > FreeHry > Strategie

Dnes zaplesá srdíčko každého zarytého stratéga. Sudden Strike II, hra z roku 2002 a nutno dodat, že vysoko hodnocená strategie, byla vydána pod křídly serveru GameTop zcela zdarma. Jste připraveni velit mnohatisícovýcm armádám a pokusit se podmanit kus pevniny?

Ani se tomu nechce uvěřit. Staré hry, které mají svojí největší slávu za sebou, jsou čím dál tím častěji vypouštěny jako volně stažitelné freewarovky. Výjimkou nezůstal ani dnes recenzovaný Sudden Strike II, ve kterém se podíváte na bojiště druhé světové války.

A nebyla by to druhá světová bez výběru správné frakce, těch je tu celkem 5 - Němci, Rusové, Britové, Američané a Japonci. Každá strana má svojí vlastní kampaň, jež vás zavede na všechny myslitelné i nemyslitelné fronty druhé světové války. Celkově tak dostáváme nespočet misí, čekající na vaše zdolání. Sudden Strike II je velmi specifická záležitost a hráč moderních strategií  pravděpodobně prvních pár desítek minut bude zmaten. Sice se nejedná o hardcore nejhrubšího zrna, ale zkrátka to není čajíček v podobě dnešních titulů.

Už jen proto, že s taktikou "beru všechno, co mám a jdu na nepřítele" tu neuspějete. Tento titul je sám o sobě dosti pomalá hra a v určitých ohledech mi to vadilo, protože jsem už navyklý na šíleně akční strategie dnešní doby. Zde se musí taktizovat, jednotky dostatečně krýt a především si rozmyslet, co všechno můžete a nemůžete obětovat pro úspěch akce. Celý Sudden Strike II je neskutečně komplexní, co se pěšáků, vozidel, techniky a letadel týče.
 
V roce 2002 jsme na nic jiného, než na plně 3D strategii pomalu nenarazili. Druhý Sudden Strike je však plně 2D a v jistém ohledu je to dobře, jelikož máte větší přehled. Obecně se technické zpracování autorům povedlo na jedničku. V japonské kampani budeme obdivovat bujnou přírodu a například v té ruské, se podíváme do zasněžených planin. Akorát hudba chybí, což je škoda.
 
Pokud překousnete tvrdou obtížnost a hratelnost se vám vpije do krve, máte vyhráno a Sudden Strike II se vám odmění mnohahodinovými bitvami a nekončící zábavou. Sudden Strike II není hra pro každého, ale pokud jste fanoušek realtime strategií a nevadí vám si chvíli zvykat, nezbývá nic jiného, než Sudden Strike II doporučit.

 • + Zábavné
 • + Mnoho jednotek a techniky
 • + Grafické zpracování
 • + Mnoho misí
 • - Není pro každého
 • - Chybí hudba
 • - Pomalá hratelnost


Autor: Filip Štochl

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
 • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
80%
hodnocení
redakce
79%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: CPU: 233 Mhz
  RAM: 64 MB
  Grafická karta: 8 MB

Veškeré akce ovládáte pomocí myši a levého/pravého myšítka. Klávesové zkratky jsou vysvětleny přímo ve hře.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo