String Theory: JAKO PAVOUK

22. 9. 2006 > FreeHry > EGP

Pár dnů, možná i týdnů uběhlo od doby, kdy jste zde naposled mohli vidět jakoukoliv hru olepenou cedulkou Experimental Gameplay. A tudíž jsme si řekli, že vám opět po čase jednou přineseme chutnou porci originality v netradičním podání. Už jen proto tedy String Theory rozhodně nepřehlédněte.

 • Autor hry: dcower
 • Jazyk: Angličtina (US/UK)
 • Licence: Freeware
 • Kategorie: FreeHry
 • Rubrika: EGP
 • Multiplayer: Ne
 • Poslední aktualizace: 14. 10. 07
 • související informace

Den co den si stále více a více říkám, že hranice nápaditosti, originality či nevšednosti už nejdou dále překročit. Jenže pokaždé se najde další hra, která nejenže dokáže splnit všechny zmíněné body na jedničku, ale také zvládne skvěle zabavit a přikovat člověka k monitoru na pěkně dlouhou dobu. String Theory jest tomu zdárným příkladem.

 

 

 

Právě recenzovaný titul se sice netváří zázračně, alespoň ne z pohledu na obrázky, ovšem v jádru vsází na velice netradiční zpracování, které kombinuje jisté prvky arkádových her, do nichž přidává noblesní originální přísady... Nevídané či doposud neochutnané přísady.

 

 

Cílem je putovat světem hvězd, ve kterém visí různé černé předměty, o než se lze zachytávat. Ovládáte jakousi bílou tečku, snad další z mnoha miliónů hvězd. Ta dokáže pomocí šipek vysílat speciální záchytné vlny (chapadla), jež lze vypouštět do všech směrů, z čehož v důsledku vznikne prakticky jakýsi pavouk.

 

 

Kouzlo hry tkví v tom, že se může vámi ovládané těleso pohybovat prakticky kdekoliv, ovšem nesmí se za žádnou cenu dostat mimo hranice obrazovky. Jakmile se tak stane, je konec a musíte začít od začátku. Monitor se přitom posunuje do všech možných směrů a vy musíte kopírovat jeho cestu a snažit se dostat přes všechny překážky.

 

 

String Theory je opravdu zábavné a originální dílko, u něhož jsem se nenudil ani minutu. Sice se asi po půl hodině hraní dostavila jistá stereotypnost, nicméně na poměry daného počinu jsem ani nebyl překvapen. Co se grafického zpracování týče, nemám prakticky žádná slova k popisu – vše je laděno do noční oblohy s hvězdami. Nic víc, nic míň. V součtu se jedná o vydařený počin, jehož přehlédnutí by bylo hříchem. Stahujte.

 

 

 

 

 

 

 


Autor: David Marák

89%
hodnocení
redakce
50%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win XP
 • Hardware: Procesor: 300 MHz
  Operační paměť: 32 MB

Ovládání je popsáno před spuštěním hry.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo