Steroids: RAKETA JE ZPÁTKY

26. 8. 2006 > FreeHry > Automaty

Dnes vám přinášíme legendu mezi hrami. Stokrát zpracovaný Asteroid se totiž dočkal nového a precizního zpracování. Vydejte se s námi v malé raketce a pomozte nám splnit úkol: zničit co nejvíce asteroidů!

Máme tu dnes klasickou automatovku, s roztomilou raketkou. Jejich variací jsme mohli vidět stovky. Hrály se na různých automatech, pak nastoupily jako DOS-ovky až na dnešní počítače. Vaším úkolem je jediné - zachránit zemi od přicházejících asteroidů.

Hra se odehrává v jedné vesmírné místnosti, s jednou raketou. Zprvu máte základní zbraně - jednu kuličku a postupně se můžete vypracovat na lepší a lepší arzenál. Všude kolem létají asteroidy a vy se je pokoušíte rozstřelit na menší kousky a na ještě menší, a pak je teprve můžete zničit. Představte si, že se vám na obrazovce prohání 50 kousků asteroidů (brrr). Raketka se může pohybovat, ale nemůže zastavit. Pohyb je pak neovladatelný a vaše pokusy ji dostat dál od letících asteroidů ji dělají jen a jen neovladatelnější. Sem tam prolítne jedna raketa, kterou musíte zničit, což není těžké - jednou ranou zmizne. Pokud jsem mluvil o jedné místnosti, jakmile doletíte k jedné straně, ocitnete se na druhé, tak i asteroidy. Jestliže se jim tedy vyhnete, stejně si k vám najdou cestu.

Ve hře se nachází multiplayer - klávesnice vs. myš. Dva módy, spolupráce a nebo kdo bude mít nejvíc bodů za daný čas. Existuje higscore a tak můžete v rodině soupeřit o co nejlepší výsledek.

Grafika je velmi pěkná, uvítal jsem i možnost nastavit rozlišení a barev před spuštěním hry. Zvuky se nemění a ani hudba. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje tedy v rámci ochrany sluchu vypnout reproduktory.

Jestli máte tyto automatovky rádi, věřte, že toto je jedno z jejich nejvěrnějších zpracování. Pojďte si tedy s námi zavzpomínat.


Autor: Vojtěch Koubík

50%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(4.2 MB)
1125×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 333 MHz
    Operační paměť: 32 MB

1. hráč: pohybuje se šipkami, střílí pomocí ctrl 2.hráč: pohybuje se myší, stříli levým tlačítkem


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo