Stargate 2015 - týme, ozvěte se!

4. 12. 2008 > FreeHry > Textové

V tuzemsku jeden z nejoblíbenějších seriálů Hvězdná brána, respektive v originále Stargate, se prokousala do nové textové freeware hry s českým původem, kterou vám v této recenzi představíme. Není nač čekat - "otevřít Iris, čtenáři pozor ... vyrážíme!"

Pouze pro zajímavost jsem se podíval, kdy jsme vám naposled přinesli jakoukoliv textovou hru. Přiznávám, že výsledkem hledání jsem byl trošku zaskočen. Přeci jen datum 17. 11. 2007 už je nějaký ten pátek za námi. Teď už nic nezměníme, raději to pojďme napravit. Nejenom věrní fanoušci tohoto žánru, pojďte se blíže podívat, co můžete od Stargate 2015 očekávat. Mimochodem, titul pochází z českých rukou!

Jak zpočátku vypadal úvod nadějně, začneme se nyní pomalinku navracet do tvrdé reality. Hříčka je totiž až moc jednoduchá "gamebook-ovka" napsaná v HTML. Vše tedy probíhá skrze webový prohlížeč, avšak bez nutnosti k připojení k internetu. Samotné prostředí vypadá tak, že je vám nabídnut střípek z příběhu, kdy na Zemi útočí jakási rasa nazývající se Hmyzouni. Na každý útržek děje pak musíte pustit potvrzením jedné ze tři nabízených variant odpovědí. Ale pozor, pouze jedna je správná!

Technické zpracování, které tak rád popisuji v předposledním odstavci, tentokrát budu muset odbýt poněkud rychleji. On toho textový titul zkrátka na posouzení moc nenabízí. Jediné co na vás čeká, je černé pozadí s hvězdičkami a pak už jen samotný text. To je bohužel úplně vše, ostatně, co jiného jsem také mohl čekat.

Baví-li vás textovky či jste jen fanoušek stejnojmenného seriálu, určitě neuděláte stažením chybu. Za prvé má titul velikost pouhopouhých 25 KB, za druhé je krátká (obsahuje snad jen 15 HTML stran) a hlavně přináší na dnešní dobu, kdy už nejsou gamebooky tak v oblibě, něco nového. Teď už se však začínají Hmyzouni nebezpečně přibližovat ... posádko, stahovat! 

 • + V češtině
 • + Předělávka oblíbené předlohy
 • - Kraťoučké
 • - Jednoduché provedení
 • - Pevně daný příběh - jedna správná odpověď


Autor: Vladislav Burian

20%
hodnocení
redakce
24%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 350 MHz
  Grafická karta: 32 MB
  Operační paměť: 64 MB

Hra se ovládá myší.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo