Star Trek: Pong - míček v mezihvězdném prostoru

3. 12. 2009 > FreeHry > Automaty

Hry typu Pong se snad ani nesluší představovat, protože každý už o nějaký pongový klon, či předělávku zavadil. Jste-li tomuto typu her nakloněni anebo nevíte o čem je řeč, neváhejte se mrknout na dnešní předělávku ve Star Trek hávu.

Pokud ale přeci jen tápete, tak vězte, že Pong je hra dvou hráčů pinkajících si mezi sebou míček. Úkolem každého z hráčů je stočit míček v rámci hrací plochy tak, aby jej soupeř nezachytil. Sami vidíte, že herní princip je směle jednoduchý a vězte, že jak je jednoduchý, je i chytlavý.

Od začátku je vše stavěné na kulisách seriálu Star Trek a grafickému zpracování tedy není co vytýkat. Míček vydává správný zvuk při odrazu, ke hraní libě zvučí hudební motiv ze seriálu a na pozadí se skví loď federace. Hra jednoho hráče má odlišný obrázek na pozadí herní plochy a hudbu než v případě režimu pro dva hráče. Ano, můžete si zde přizvat kamaráda a řádně ho prohnat po monitoru. Rozhodně je to záživnější, než hra proti počítači, který zarputile sleduje míček. Pro jeho obelstění tedy musíte sázet svižné odrazy od kraje plošinky, což je zrádné počínání a neškoleným se může vymstít. Z rozehrané partie vyjde vítězně ten, kdo získá dříve deset bodů.

Titul ovšem trpí jedním nemilým neduhem a tím je přílišná pomalost herní plošinky. Chápu sice, že oponent by při větší rychlosti byl zřejmě neporazitelný, ale je velmi iritující, dostanete-li se do pozice, kdy to prostě k míčku z jedné strany na druhou nemůžete stihnout. Částečně se tomu dá vyhnout předvídáním místa, kam se míček odrazí, ale po několika odrazech, kdy nabere rychlost už ani toto nepomáhá. I přes zmíněný neduh jde o chytlavou hru. Paradoxem je, že právě pomalost plošinky a nutnost předvídat mě ke hře přitáhla, ale právě díky této její vlastnosti mě po chvíli zase přestala bavit.

Ale není nad to si hru vyzkoušet na svou kůži a zjistit jak se to s kvalitou dnes recenzovaného pongu vlastně má. Nu, což takhle si trochu pongnout ve Star Trek kulisách.

  • + Chytlavá hratelnost
  • - Nutnost předvídat


Autor: Marek Kunc

45%
hodnocení
redakce
50%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor: 500 MHz
    Operační paměť: 64MB RAM
    Grafická karta: 64MB
    HDD: 10 MB

HRÁČ 1 ovládá plošinu šipkami nahoru a dolu, kdežto HRÁČ 2 využije k témuž kláves Q a A. Potřebujete-li hru pozastavit, neváhejte stisknout klávesu P a hrajete-li raději ve fullscreenu, stiskněte F4.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo