Star Sonata - dvourozměrný vesmír

6. 8. 2008 > FreeHry > Onlinové/MMO

Vesmírné hry se těší velké oblibě a Star Sonata není výjimkou. Pod zdánlivou jednoduchostí se skrývá vskutku nečekaná hratelnost. Pakliže toužíte brázdit vesmír coby neohrožený dobrodruh, stát se císařem, či jen budit respekt s vaší pirátskou lodí, tahle hra je přesně pro vás. Neváhejte a vydejte se na průzkum nekonečného vesmíru s námi!

Vesmírných simulátorů je na freewarové scéně skutečně po málu, a tak když se občas nějaký objeví, na nic nečekám. Bohužel však ani Star Sonata není až tak úplně bez poskvrny. Pakliže nehodláte platit deset dolarů měsíčně, na dvacáté úrovni můžete maximálně tak šoupat nohama. Dál vás hra prostě nepustí. Otázkou zůstává, zda není deset dolarů za takovou hru až příliš.

 

 

V jednoduchosti je síla

Tato hra je totiž už na první pohled dost jednoduchá. Alespoň co se týče zpracování. Samotná hra má jen něco kolem 40-ti MB. Její vzhled připomíná spíše textovou hru a obrázků tu zrovna moc nenajdete. Vývojáři ze Star Sonata LLC se však pilně snaží a grafika se neustále zlepšuje.

Kromě toho navíc nabízí propracovaný systém ovládání galaxií. Se svým týmem tak můžete kolonizovat planety, postavit si svůj vlastní palác a být korunován na císaře. Jednotlivá císařství pak mezi sebou bojují o větší moc a kolonie. Překvapila mě také otevřenost zdejší komunity novým hráčům. Pakliže oplýváte drobnou znalostí angličtiny, na kanálu Help jsou ochotni odpovědět vám na vše, co bude v jejich silách.

Velká čísla, velká moc

 

Už po pár hodinách hraní budete překvapení, kolik peněz se ocitne na vašem kontě. Star sonata si zkrátka zakládá na velkých číslech a tak není divu, že ti nejlepší hráči mají na kontě i několik bilionů kreditů. Peníze se zde získávají velmi snadno.

Už jen odměny ze samotných úkolů vám zaručí poměrně slušné vybavení. Úkoly samotné zde nejsou nic netradičního. Zničit to a přinést támhleto, zkrátka nic originálního. Úkoly však nejsou příliš složité a jejích plnění vám nezabere mnoho času. Postup je tak velmi rychlý a vy si budete neustále užívat silnějších a silnějších lodí.

Při postupu na vyšší úroveň dostanete pět bodů, které můžete na jakékoli základně investovat do několika schopností, čímž zvýšíte technickou znalost (úroveň) daného typu vybavení a budete tak mít přístup k lepší výbavě.

Jakmile zemřete, uniknete z lodě v záchranném modulu. Jestliže ve svém vybavení nemáte escape pod, přijdete i o část nákladu. Po uplynutí časové lhůty se štíty vaší lodě obnoví a vy můžete znovu nasednout a hrát.

 

 

 

 

Dál jen dál až do nekonečna

Co se týká ovládání, není příliš chytře vyřešeno. Platí zde jednoduché zákony vesmíru. Jakmile jednou naberete rychlost, zpomalíte jedině zpětným rázem. Bohužel je však ve hře absence zpětných trysek a tak při každém zpomalení musíte nejprve loď otočit. Pakliže chcete zastavit úplně, budete muset použít autopilota. Ten je však dosti nedokonalý. Přestože míříte víceméně ke svému cíly a stačilo by loď jen trochu natočit, autopilot vás vždy nejprve zastaví a až pak vyrazí ke svému cíly. Mezi galaxiemi se pak přesouváte pomocí červích děr.

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že zážitek ze hry nebude valný, překvapivě je opak pravdou. Jednoduchý vzhled je přehledný, stručný a jasný. S ničím tak neztrácíte zbytečně moc času a hra je tak dost svižná.

Star sonata svou jednoduchostí neoplývá příliš velkou akčností a možná právě proto je určena spíše vybíravým hráčům. Svižnost a právě jednoduchost hry však zaručuje poměrně slušnou hratelnost. Po grafické ani zvukové stránce není nejdokonalejší, ovšem vášniví hráči přimhouří oko a oddají se vesmírným hrátkám. Star Sonata určitě nepatří mezi herní špičky freeware her, ale rozhodně stojí za to. Vydejte se prozkoumat galaxii a buďte ten nejlepší!

 • + Jednoduchost
 • + Svižnost hry
 • + Budování kolonií
 • - Měsíční platba
 • - Málo akce
 • - Autopilot


Autor: Michal Roch

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
55%
hodnocení
redakce
62%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(33.8 MB)
3635×

 • Operační systém: Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor 200 MHz
  Grafická karta 32 MB
  128 MB RAM

Myší ovládáte autopilota, klávesnicí pohyb a funkce lodi


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo