Star Racing - závody z budoucnosti

5. 7. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

První vznášedlo vybralo pravoúhlou zatáčku jen tak tak, zatímco těsně za ním letící kolega ve vehiklu jménem Buldog nezvládl situaci a zřítil se z tratě dolů, přímo do středu lávové planety. Vítejte ve futuristických závodech Star Racing!

Futuristické závody se vznášedly se do povědomí dostaly snad každému. Nejprve to byly nereálně sny, později představy vzdálené, ale opravdu hodně vzdálené budoucnosti a dnes? Dnes už se o takovou absurditu nejedná. Jak se postupem času věda vyvíjí, tak se dříve nemožné věci stávají skutečností. Možná se už za několik let budeme prohánět po nebi v létajících autech. Kdo ví. Každopádně jistě není na škodu si to vyzkoušet nanečisto ve virtuální podobě.

Vznášedlo je dopravní prostředek pohybující se na vzduchovém polštáři těsně nad vodní hladinou nebo povrchem země. Vzduchový polštář je vytvářen proudem vzduchu, který je dmychadly vháněn pod vznášedlo otvory na dně trupu. Většina vznášedel má po celém obvodu pružnou manžetu, která se naplňuje vzduchem a brání rychlému unikání vzduchu vháněného pod vznášedlo. Díky tomu vzniká pod vznášedlem trvalý přetlak, který udržuje celý stroj ve vzduchu. Zdroj: Wikipedia

Kromě tradičního Rychlého závodu se ve Star Racing dočkáte i plnohodnotného módu Kariéry. Stačí si vybrat jeden z připravených vehiklů a můžete se směle vrhnout do soutěže. Kariéra obsahuje čtyři stupně, které se skládají ze čtyř závodů. A aby těch čtyřek nebylo málo, tak se každý ze závodů odehrává na jedné ze čtyř barevných planet. Co se týče samotných tratí, tak čekejte spíše adrenalinovější zážitek, neboť narazíte na samé skokánky, lopingy, ostré zatáčky apod. Vzhledem k tomu, že zpočátku máte vznášedlo poměrně nevalné kvality, občas vám bude dělat problémy jej ukočírovat. Také je třeba dávat si pozor na soupeře, kteří nejenže jezdí vcelku obstojně, ale neštítí se vás v plné rychlosti sestřelit z tratě! Naštěstí se však za chvíli objevíte zpátky a můžete pokračovat v závodu, byť už budou asi všichni před vámi.

Sympatický námět futuristického prostředí mi hned na první pohled padl do oka. O to bylo mé potěšení větší, když jsem zjistila, že ono to nevypadá solidně jen na papírech, ono se to i dobře hraje! Obtížnost je posazena na úměrnou laťku – soupeři a nástrahy tratě, mimo jiné i v podobě zátarasů sice chvílemi dokáže hráči vypustit z úst několik nepěkných slov, ale zase se nemusíte bát, že byste se ukousali nudou. Ruku v ruce s hratelností jde grafická stránka, která mě uchvátila především rozostřením obrazovky ve vyšší rychlosti. Maličkost, avšak potěší. Co bohužel nepoteší je hudební doprovod, jenž si zde střihne pouze vedlejší roli v menu hry. Nicméně to by vás rozhodně nemělo odradit od hraní tohoto povedeného titulu.

 

 • + Kariéra
 • + Hezká grafika
 • + Délka
 • + Obtížnost
 • + Umělá inteligence
 • + Povedené tratě
 • - Absence hudebního doprovodu
 • - Otřepaný námět


Autor: Kristýna Nováková

80%
hodnocení
redakce
41%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(17 MB)
4127×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 700 MHz
  Grafická karta: 64 MB
  Operační paměť: 256 MB RAM

Pohybujete se šipkami.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo