Squeek

3. 9. 2003 > FreeHry > Ostatní

Rod chovatelských her odstartovalo Tamagochi a pro jejich popularitu se vývojáři pokoušeli něco podobného vytvořit pro osobní počítače. Hezky na obrazovce si vypiplat snad každé organické stvoření, bez nákladů na žrádlo, bez módu "pohřbení na zahradě", bez smradu, prostě bez jakýchkoliv normálních životních rizik. Dneska si, dámy a pánové, budete moc vyzkoušet, jak chovat prapodivnou (možná pro někoho roztomilou) potvoru jménem Squeek.

Chovatelské gamesky mohou být zábavné, nudné, či prostě odpudivé. Squeek možná někoho potěší, ale většinu normálních lidí rozhodně ne. Pod vaši ruku se dostane potvora s názvem Squeek, která je hnusná (pro někoho roztomilá) asi jako čokl z klipu od DJ Boba Chi-hua-hua.

Na úvod vám Squeek spadne přímo na plac. Bohužel bez jakéhokoliv výběru barvy, typu, rasy,... Prostě jednoduše jenom jedna definovaná potvora Squeek™. Výběr asi jako za komoušů. Pokud si nepředstavíte počítačem zpraseného psa čivavu v klipu komerenčí písně Chi-hua-hua, tak vám Squeeka popíši. Tato potvora se barví do béžova, na hlavě má malou čupřinku a ouška, čumák připomínající sysla zdobí dvě ohromná kukadla. Je to kříženec sysla a čivavy, slyší na jméno Squeek, rád si hraje s míčkem a je přítulný. Dostává hodnocení 5/5 Srstků. Tak raději dost.

Co od vás Squeek žádá? Musíte mu udržet zdraví a jeho náladu. K tomu vám pomůže několik věcí. Ke zlepšení nálady ho pohladíte, necháte ho nažrat (z plechovky, dost velký blivajz), napít ze skleničky brčkem a to je asi vše. Na zlepšení zdraví vám poslouží jen injekce s univerzálním lékem na Squeeka. Squeekův aktuální status zjistíte pomocí ukazatelů. U nálady je měnící se smajlík a u zdraví sloupeček s nápisem stavu. Poslední věc, jak rozveselit Squeeka, je ho nechat sežrat houbu (dle účinků tipuji na lysohlávku). Po zkonzumování houby Squeekovi začnou před očima létat hvězdičky a oči mu při tom divě poskakují. V nápovědě je účinek houby popsán: "Uvede Squeeka pryč do jeho vlastního malého světa." Tedy jednoduše se zfetuje. K chovným hrám patří 100% i smrt chovných živočichů. Při absolutně depresivní náladě si doslova Squeek hodí mašli a při špatném zdraví onemocní zvláštním druhem neštovic a zhyne.

Mručení, sání skleničky, kydnutí <censored> z plechovky do misky, žraní <censored> z misky a všelijaké dupání vytváří celkem pestrou zásobu zvuků ve hře. O grafice si názor udělá každý sám. Tedy pokud se vám líbil několikrát zmíněný Či-Ua-Ua čokl, tak se vám zpracování možná zalíbí. Pro normální lidi ruce pryč. Co více dodat?


Autor: Tomáš Tauber

6%
hodnocení
redakce
854743%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(78.6 KB)
2635108×

screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo