Sport Car City - dokolečka dokola

17. 6. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Nenáročné 2D závody vždy byly, jsou a - v rámci freeware scény - budou vděčným tématem pro odreagování a prosté pobavení. Sport Car City svým zaměřením míří přesně do této kategorie her. Pojďme se společně podívat na relativně jednoduchý titul, ve které by ovšem mohl dřímat skrytý potenciál.

Nemám ve zvyku odsoudit hru hned v počátku recenze, ale dnes si to jednoduše nemůžu odpustit. Čtenářům, kteří soucítí s primitivními a nic neříkajícími hrami, které nemají co nabídnout, se předem omlouvám. Jenže Sport Car City si začala.

Jak bláhový jsem byl, když jsem ji s nadějí v srdci spouštěl, jak naivně jsem doufal, že i přes odfláknuté zpracování v ní dřímá už v perexu zmíněný potenciál. Místo alespoň ucházející hratelnosti na mě vyskočila hra s nulovou zábavností, ve které se prostě jezdí neustále dokola, auta se od sebe téměř ničím neliší (krabice, co jezdí. Ano, tahle definice docela sedí. Jedna krabice má pruhy, druhá ne. A třetí krabice stojí víc peněz. Wow.) a vás naprosto nic nenutí závodit. Pravidelně se mi stávalo, že jsem na startu zaspal, všichni mi ujeli a mně to bylo naprosto jedno.

Hra, tedy spíše „hra“, totiž nenabízí ani kariéru, ani šampionát, jen prostou šestici závodů v jednom městě, kde si tedy můžete vydělávat na lepší autíčko, pardon krabici, ale sami se budete ptát sami sebe – proč? Grafika ani zvuky (které hra obsahuje všeho všudy asi tři) nestojí za zmínku. Dokonce ani herní masochisti, co se vyžívají v totálně pitomých blbostech si dnešní „hru“ neužijí – ona nepatří do fantastické skupiny to-je-tak-trapný-až-mě-to-baví! Sport Car City je věc, ano, to je to správné slovo, která nemá naprosto nic k nabídnutí. Ale abychom skončili pozitivně ( i když lehce sarkasticky), jednu dobrou vlastnost jsem našel. Jedná se o klávesu „X“, která slouží k okamžitému vypnutí. Prozíravému vývojáři děkuji, děkuji, DĚKUJI!

  • + jednoznačně magická klávesa X
  • - ehm... téměř vše?


Autor: Jakub Lelek

15%
hodnocení
redakce
33%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor 300MHz, 64MB RAM, zvuková karta

kurzorové šipky: akcelerace, zatáčení, brzda
Ctrl: nitro
KLÁVESA X: RYCHLÉ OPUŠTĚNÍ HRY


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo