Spice Trade - překupníkem s kořením

20. 4. 2009 > FreeHry > Strategie

Fanoušci strategií a především těch obchodních zbystřete! V naprosto originální grafice totiž připlouvá zajímavý titul Spice Trade, ve kterém se pustíte do nakupování a prodeje vzácného koření, koberců nebo třeba hašiše. Obstojíte na drsném Blízkém východě?

Strategií založených na nákupu a následném prodeji určité suroviny na jiném místě jsme tu měli mnoho. Ale až nyní se díky autorům freeware hry Spice Trade podíváte na Blízký východ, který byl kolébkou obchodu ještě daleko dříve před Evropou. V ní se hlavní hrdina Abu Al-Qazzaz - jinak řečeno hráč - pokusí zbohatnout na obchodu s všemožným exotickým zbožím, ačkoli bude začínat od píky.

Jenže není možné se orientovat jen na to, jak zbohatnout, nýbrž také na zdraví hlavní postavy a ostatní aspekty života. Nesmíte tedy zapomenout na modlení a potřebný spánek, který regeneruje zdraví. Příjemným zpestřením jsou pak takové věci jako přepadení v poušti, kontroly zboží nebo možnost skončit ve vězení.
Princip hry je založen na jednotlivých "tazích", kdy například po zvolení vykládání lodi se zobrazí patřičná animace. Bohužel toto mi přišlo poněkud nepraktické, jelikož koukat 15 sekund na danou sekvenci a vydělat si za to opravdu nicotnou částku je tak trochu otrava. Proto bych podotkl, že počátky hraní jsou opravdu zdlouhavé a nedivil bych se, kdyby některé z vás od hraní odradily.

Naopak vizuální zpracování si zaslouží velkou pochvalu, především však grafika. Jedná se sice většinou o statické 2D obrazovky, ale zato jsou vyvedeny velmi originálně a detailně a k danému tématu se vyloženě hodí. Navíc i hudba je na první poslech orientální a dotváří tak ten správný dojem.

Jak lze vyčíst z předchozího textu, je titul Spice Trade poněkud rozporuplný počin. Na jedné straně nabízí exotické lokace Blízkého východu, mnoho možností a velmi dlouhou herní dobu. A to vše zabalené do perfektního zpracování. Jenže někoho (například mě) může odradit zdlouhavost a vyšší obtížnost.
 • + stylová grafika
 • + netradiční námět
 • + dlouhá herní doba
 • + mnoho možností
 • + bohatá nápověda
 • - zdlouhavé
 • - příliš složité


Autor: Jan Pillár

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
75%
hodnocení
redakce
45%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(190 MB)
871×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 600 MHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická paměť: 8 MB

Hru ovládáte kompletně myší - kliknutí levým tlačítkem pro provedení jednotlivých akcí.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo