Speed Dreams - bez volantu ani ránu

9. 7. 2010 > FreeHry > Sport/Sim

Už dlouhou dobu jsme na freeware scéně neměli příležitost vytáhnout volanty. Pokud patříte mezi hardcore závodníky, zbystřete, otřete prach z palubní desky a seřaďte se na startu, neboť máte opět možnost prohnat nějaké to závodní žihadlo.

¨Konečně tu máme závody pro lidi, co neusnou bez pravidelného čichání benzínu a vůně spálených pneumatik. Speed Dreams vás vezme na slavné okruhy v legendárních autech, kterým můžete náležitě protáhnout pérka. Mějte se však na pozoru, protože Speed Dreams není pouhá závodní hra, ale spíše kvalitní simulátor, proto bez volantu nedáte ani ránu. Přeci jen požitek z řízení na klávesnici není tak intenzivní.

K dispozici vám bude několik desítek tratí a vozidel. Nechybí ani takové perly, jako archaické formule nebo supermoderní sporťáky. Na trati se se svými soupeři můžete měřit v několika módech. Mezi herními režimy naleznete rychlou jízdu, ale i propracovaný šampionát. Umělá inteligence v závodech rozhodně nezahálí a solidně vám dokáže konkurovat.

Grafické zpracování vás asi na zadek neposadí, nicméně tento drobný kaz vám vynahradí nádherné modely aut a tratí. Rozhodně se nejedná o závodící kostičky na kolečkách, ale dle reálné předlohy vymodelovaných aut. Zvuková stránka je už bohužel horší. Chybí pořádný adrenalinový soundtrack a hlavně kvalitní zvuky samotných aut.

Největší problém celé hry je její úzké zaměření a to především na hardcore hráče. Jak už jsem výše nastínil, bez volantu se tato záležitost nedá pořádně ovládat a i s volantem se nejedná o procházku růžovým sadem. Abyste zvládli závod pouze dokončit, chce to několik hodin cvičení, což se nemusí líbit každému.

Závody jsou na freeware scéně poněkud opomíjené a obzvlášť ty, které se snaží navodit co nejreálnější požitek z jízdy. Speed Dreams není závodní hra, ale spíš drsný simulátor, který vám žádnou chybu neodpustí a tvrdě vás za ni vytrestá.

 • + Modely aut i tratí
 • + Množství obsahu
 • + Fyzika
 • + Komunita
 • - Bez volantu neovladatelné
 • - Zvuky
 • - Není pro každého


Autor: Jakub Zelenka

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
70%
hodnocení
redakce
29%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(332.2 MB)
791×

 • Operační systém: Win XP, Windows Vista, Linux, Mac OS
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 512 MB RAM
  Grafická karta: 64 MB

Zatáčení myší. W přidáváte plyn a S brzdíte. Nejideálnější na ovládání je přesto volant.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo