Space Aggressor - vesmírným slabochem

8. 1. 2010 > FreeHry > Strategie

Jednou se nám role obrátily a jste to právě vy, čí armádou bude procházet nadrcený hrdina jak nůž máslem. Na vás tak bude, abyste ho zničili dřív, než dorazí k vaší základně. A nebude to nic lehkého, protože dostupná výzbroj stojí celkem za prd.

Ve většině vesmírných stříleček jste vy tím osamělým bojovníkem, který kosí vše, co mu přijde do cesty. A řekněme si popravdě, to není zrovna realistické. Ani fér k nepříteli. V titulu Space Aggressor se však my vžijete do pozice toho slabého, který se pokusí, za pomoci zástupů bojových jednotek zastavit extra silného nepřítele.

Tím jsem vám nastínil příběh a nyní k samotnému hraní. Během něho se pokusíte vylepšit vaši základnu natolik, abyste byli schopni vybudovat silnou armádu. Silnou natolik, aby zničila onoho vetřelce - dřív, než k vám doletí.

K dispozici proto máte pracovní jednotky, jež můžete libovolně rozmisťovat mezi třemi odvětvími - peníze, suroviny a výroba. Díky tomu máte následně možnost vylepšovat úroveň či rovnou vyrábět bojové jednotky, následně zformovat do několika formací a hurá na nepřítele. Ten se žene vysokou rychlostí a vaše útoky jsou pro něj spíš jen taková lechtátka. Velmi povedeným faktem je, že hra zobrazuje krom jeho aktuální vzdálenosti od základny také odhadovaný čas, který člověku přece jen řekne víc.

Co do grafické stránky na tom Space Aggressor není vůbec špatně. V jedné části obrazovky vidíte nepřítele a svoji armádu. V druhé části pak usilovně bádáte a vyrábíte. Nejrůznějšími efekty autoři nešetřili, takže by se vám po vizuální stránce měl titul líbit. Nechybí samozřejmě ani hudba a zvuky, které jsou velmi povedené.

Space Aggressor je zajímavě koncipovaná strategie, s ním nemáte tu čest každý den. Navíc je zde možnost multiplayeru, takže si můžete zahrát dva u jednoho PC. Jediným větším mínusem proto může být po čase stereotyp, který se ale nemusí dostavit u všech hráčů.

 • + netradiční koncept
 • + slušné zpracování
 • + mnoho možností
 • + "multiplayer"
 • - obtížné
 • - časem stereotyp


Autor: Jan Pillár

75%
hodnocení
redakce
53%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 1 GHz
  Operační paměť: 256 MB RAM
  Grafická paměť: 32 MB

Hru ovládáte kompletně pomocí myši - levé tlačítko slouží k zvolení jednotlivých možností. Pravé tlačítko slouží při přiřazování pracovníků pro přidělení rovnou 50 namísto 10.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo