South Park Solitaire: TROCHU JINÁ KLASIKA

4. 1. 2007 > FreeHry > Karetní

Solitaire už zkusil asi každý z nás. Někdo ho vděčně hraje ve volných chvílích na mobilním telefonu, najdou se i tací, kteří sami vykládají kartu po kartě na skutečný dubový stůl. Pokud jste příznivci této klasiky a zároveň vás neurazí trocha southparkovského humoru, čtěte dál.

Taky sem tam přikládáte karty opačných barev o jedno menších na sebe a vytváříte tak elegantní sloupečky? Piky střídají kříže, listy svými špicemi dráždí srdce a představa kasina v teple domova se už nezdá tak nereálná. Při hraní Solitairu mě jímá podobný pocit, jako když sleduji novou filmovou hitovku Casino Royale… akorát chybí sličná „bondgirl“ a sto padesát miliónů dolarů. Škoda. Ani v South Park Solitaire tyto úžasné věci nenaleznete.

Očekával jsem cokoli… vtipné karty polité Kennyho krví, pana Hankeyho (vánoční hovínko) rozpatlaného na pozadí, šílené tvary listů… bohužel se v mých představách zrodily mnohem brutálnější nápady než v hlavách tvůrců. Dnešní gameska se od klasického windowsovského kartovykladače liší pouze obrázky na vyšších kartách a rubem listů. Trochu zklamání… přesto si užijete starou dobrou pohodu okořeněnou krásnými novými výtvarnými počiny, mezi kterými vyniká např. oblíbený southparkovský policista, který neumí číst, Kenny s míčem a Ježíš vrhající plameny. Celkem se můžete těšit na dvanáct velmi umně vyvedených zadních stran karet. Co se týče králů, královen a „jacků“, pak vám prozradím, že na prvních z nich najdete oblíbeného Cartmana :). To je vše. Úplně vše.

Ne. Ještě bych se měl zmínit o technickém zpracování této pařbičky. Jenže o čem mám vůbec psát? Hudba chybí, zvuky taktéž a grafika naprosto nepokrytě kopíruje vzor od Microsoftu. Jedině bych mohl kritizovat originál, jež je ale už příliš vžitý a stal se jedním z hlavních pilířů tradice počítačových her. Můžu se také pustit do autorů a nazvat je plagiátory… vzhledem k tomu, že tato gameska původně sloužila jako nosič spywareu (je odstraněn, nebojte), pak se nedá odůvodnit ani tohle.

Jste-li skalní fanda Solitairu a nepohrdnete novými obrázky na kartách, pak stahujte. Podobně by se měli zachovat i příznivci South Parku. Vše mezi nimi… poušť

 


Autor: Martin Pírko

50%
hodnocení
redakce
2%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 200 MHz
    Operační paměť: 32 MB

Jako v klasickém Solitairu přetahujete karty myší.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo