Slimes - barevné řádění

9. 9. 2009 > FreeHry > EGP

Bojovali jste již někdy s hordami obrovských koulí různobarevného slizu? Je-li vaše odpověď záporná, rozhodně byste neměli minout dnešní hru a zapojit se do Velké oslizlé války!

Přestože se zpravidla jedná o v zásadě naprosto primitivní hříčky, jen málokdy spatří světlo světa nějaké alespoň trochu ztřeštěné dílo. A aby ještě hráče nutilo trochu přemýšlet, to už by toho chtěl člověk příliš. Ačkoli se na to Slimes zpočátku ani trochu netváří, oběma těmito vlastnostmi oplývá. Zatímco o podivnosti celého "projektu" není od prvních momentů pochyb, ta chytřejší část se odhalí až po chvilce.

No a o co jde? Coby jeden malý červený sliz bojujete se monstrózními zelenými zlými slizy. Nespornou výhodou je, že oproti nim disponujete zbraní, vystřelující miniaturní kuličky. Ačkoli to jde, není vůbec ideální rozstřelovat je do všech směrů, jak se vám zlíbí, neboť se od stěn odrážejí. Za každý vystřelený náboj, zasažení protivníka či jeho zničení sice dostáváte kladné body, jakmile se však střetnete s kuličkou vy, body se naopak odečtou. Díky tomu si musíte v rychlosti trochu promyslet taktiku a také neustále pohotově reagovat.

Heslem "v jednoduchosti je krása" se řídí také grafika. Někdo by asi uvítal o něco efektnější provedení, musí se však nechat, že takhle je hra dokonale přehledná. Určitě by ale potěšilo alespoň nějaké ozvučení.

Přestože je Slimes naprosto primitivní arkádou, kde navíc ani nemůžete zemřít, musíte se nad stylem hraní trochu zamyslet, zvolit správnou taktiku a také být pohotoví. Díky tomu všemu se jedná o ideální hříčku na zabití dlouhé chvíle.

 • + Jednoduché a zábavné
 • + Nutnost rychle reagovat
 • - Chybí jakýkoli zvuk
 • - Nic převratného


Autor: Štěpán Vizi

60%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(1.9 MB)
394×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 300 MHz
  Grafická karta: 16 MB
  Operační paměť: 64 MB RAM
  .NET Framework 2.0

Šipkami ovládáte pohyb červeného slizu, myší míříte a střílíte.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo