Sky Fight - na křídlech dvouplošníku

7. 7. 2010 > FreeHry > Sport/Sim

Spad XIII, Sopwith Camel, Fokker D VII. Že vám ta jména nic neříkají? Nevadí, jakmile vás Sky Fight nechá usednout do kokpitu jednoho z těchto legendárních strojů, nebudete na něco moci zapomenout.

Druhá světová válka je mezi herními vývojáři nesrovnatelně oblíbenější, než její předchůdkyně. Osobně mi to přijde jako škoda, vzhledem ke strategii zákopové války, jaká se v WW1 využívala. Sky Fight vám sice neumožní prožívat dny plné strachu v zabahněném zákopu, ale do let 1914-1918 vás pošle. Jakožto vojenského pilota!

V módu kampaně, po němž ihned sáhne většina z vás, se můžete vydat cestou britského či německého pilota, přičemž každá strana nabízí autentická letadla, která se vám postupně odemykají za plnění misí. Jinak je však volba strany spíše záležitostí vkusu, protože vaše pracovní náplň každého levelu bude přibližně stejná. Likvidovat nepřátelské letouny, jež na vás v intervalech nalétávají. Kamenem úrazu je bohužel kamera a ovládání letounu, málokdy se vám podaří zaměřit nepřítele na tak dlouhou dobu, abyste ho zničili, a tak nastává chvíle zběsilé letecké akrobacie. Má to sice něco do sebe a vzdušné bitvy dostávají akční náboj, ale nahánění protivníků je tak zbytečné zdlouhavé.

O tom, že grafický kabátek už má něco za sebou a na mnoha místech by potřeboval záplatu, se můžete přesvědčit na přiložených screenech. Jediné, co si zaslouží pochvalu, jsou modely letadla, krajina se všemi kopci a domky působí strašně stroze. Pochvalu si však rozhodně nezaslouží absentující hudební a skoroabsentující zvukový doprovod.

Sky Fight nabízí kvalitní ztvárnění první světové války z pohledu pilotů, dočkáte se až nebývalé pestrého ledatlového parku a velké spousty misí, jenže co naplat, když vám po pár soubojích zkazí náladu zdlouhavé souboje s neposednou kamerou? Fanoušci dané tématiky mohou začít stahovat, vy ostatní si raději počkejte na druhý díl.

 • + První světová válka
 • + Množtsví misí a letadel
 • + Akční souboje
 • - Akční souboje
 • - Hrozná grafika
 • - Bez hudby


Autor: Kristýna Nováková

55%
hodnocení
redakce
88%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(15.2 MB)
631×

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: Procesor: 500 MHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

Pohybujete se šipkami, levým myšítkem střílíte. Klávesy C, V, a B slouží ke změně pohledu kamery.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo