Ski Challenge 2008 - sjezdové lyžování

17. 6. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Sledujete v televizi rádi závody sjezdového lyžování a litujete při nich, že na trati nemůžete stát vy sami? Můžete! Ski Challenge 2008 vám tuto možnost nabízí virtuální formou, při niž budete moci zdolávat nejznámější evropské sjezdovky. Takže připravte si lyže a šup na start!

Rok se s rokem se sešel a díky tomu tu pro vás máme nové pokračování celosvětově úspěšné série sjezdového lyžování Ski Challange 2008. Přiznáváme se, titul vám přinášíme o nějaký ten týden později, ale nezoufejte, odreagovat se v prostředí plného virtuálního sněhu, když za oknem sluníčko žene teploty ke třicítkám, není vůbec špatné!

 

Vytáhněte z komory lyže, zkontrolujte hůlky, zda-li vám ještě sedí, lyže dobře navoskujte, ať se vám na ně nelepí sníh a v neposlední řadě vytáhněte ze šatníku kombinézu, aby vám na trati nebyla zima. Podcenění přípravy se totiž prudce nevyplácí, což pocítíte hned na pěti tratích - Grödenu, Bormia, Wengenu, Kitzbühelu a nově i na Val d'Isere. Ti sportem zběhlejší z vás jistě ví, o kterých místech mluvím.

 

Ski Challenge 2008 není pouze o tom, že se navrchu tratě rozjedete a dole projedete cílem. Vývojáři z GreenTube zapracovali i na možnosti nejrůznějších nastavení, mezi které patří úprava samotného sjezdaře, jeho jezdeckých schopností, ale i výběru počasí, jež bude během závodů probíhat!

 

Samotné ovládání patří mezi ty jednoduší ve srovnání s konkurencí. Jezdec se ovládá klasicky, tedy kurzorovými šipkami, přičemž se brzdění dá podpořit stiskem mezerníku. Tento krátký výčet obsahuje veškeré údaje, jež budete potřebovat. Přesně tak, pohodlně vystačíte se čtyřmi prsty!

 

 

Jak jsme si již u této série sjezdového lyžování zvykli, technické zpracování atakuje vůbec nejvyšší příčky nezávislých her. O hnací motor se stará výkonný engine, což dokazuje kvalitně odvedené fyzikální zpracování. Grafika je tvořena skvělými modely, povedenými texturami a ostatními zdařilými aspekty. Hudba je též skvěle zvládnuta, poslouchat tóny linoucí se z reproduktorů je radost. Zkrátka a dobře, chlapíkům z Greentube za odvedenou práci uděluji jedničku s hvězdičkou.

 

Je mi jasné, že poměrně veliká část z vás obvykle netáhne ke sportovním hrám. Ignorování Ski Challenge 2008 se ale rovná ztrátě možnosti okusit jednu z nejlépe provedených a nejzábavnějších freeware titulů. Věřím, že se u ní pobaví alespoň chvíli každý z vás. Když ne, nic se nestane, je totiž zcela zdarma!

 • + Grafika
 • + Ozvučení
 • + Hratelnost
 • + Zábavnost
 • - Pouze 5 tratí
 • - Vyšší HW nároky


Autor: Vladislav Burian

 • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
89%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP, Windows Vista
 • Hardware: CPU 2 GHZ,
  RAM 512 MB RAM,
  VGA 128 MB

Kurzorové šipky a mezerník - viz. recenze


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo