SimSheep 2: BÉ BÉÉÉ

15. 11. 2006 > FreeHry > Strategie

Snili jste jako malí někdy o tom, že se stanete hlídačem ovcí? Nebo snad dokonce ovcí samou? Já tedy ne. Ale znám spoustu podobně úchylných lidí, přeci jen je ovečka krásně nadýchaná a bílá, taková celá „fluffy“. Pojďme pěstovat farmu s vlnitými klubíčky. Je to tu se vším všudy.

Sem tam člověk přemýšlí, že se na všechno vykašle… zanechá studia, opustí firmu, vyhne se nudné práci a uteče někam daleko, kde slunce svítí na pole plná pšenice. Sem tam člověk pije whisky. Dnes recenzovaný kus bude právě o takové pohodě a zároveň právě ne o ní. Zemědělec se totiž (proti ustálené představě) „nefláká“ a hospodářská zvířata už vůbec ne. Staneme se jedním takovým tvorem, konkrétně ovcí. A našim prvním rozhodnutím bude, zda se přidáme na stranu dobra nebo zla.

Ale nejprve určíme vlastnosti našeho beránka. Jako v každé dobré RPG můžete rozdělovat body dle své libosti do několika kategorií, od síly přes společenskost až po výdrž při nedostatku jídla. Na vybrané farmě pak skotačíte kolem dalších oveček a děláte s nimi zajímavé věci včetně rvaní a nekompromisního sexu. Dole vám pomalu ubývají hodnoty najedenosti, zábavy a dalších potřeb, které je třeba uspokojit. Zároveň jako bůh dohlížíte na svou pastvinu, uklízíte z ní výkaly a posíláte ovce do řeznictví (dostáváte za ně peníze). Můžete přistavovat elektrické věže, dávat svým svěřencům speciální krmivo atd. Toto občas dost pomůže. Gameska je značně realistická, takže když přijde zima, tak vašemu beranovi opravdu hrozí umrznutí… dále např. z neuklizených výkalů může vzniknout smrtonosná infekce. Ještě zmíním třeba fakt, že můžete jíst z mrtvol oveček. Variabilita mě ohromila. Nejvíc si ovšem užijete na party, ovečky tančí, pivo teče proudem…

Ohledně grafiky bych si dovolil být trochu kritický. Přeci jen je vidět, že si autoři mohli dát víc záležet na prokreslení detailů a na barevném spektru. Sem tam mi přišlo cosi nedotažené. Hudba bohužel chybí (krom party módu), ovšem kvalita zvuků vám dostatečně zaručí dobrý poslech. Zvláště různé „speciální“ aktivity jsou doprovázeny jako ve skutečnosti.

Pokud máte rádi nadýchaná zvířátka, pak už jistojistě stahujete. Jinak tuto kombinaci RPG se strategií doporučím všem experimentátorům i milovníkům těchto dvou žánrů.


Autor: Martin Pírko

  • RPG - Role Playing Game - hra na hrdiny.
75%
hodnocení
redakce
100%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(1 MB)
1496×

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 300 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 8 MB

O všechno se staráte pomocí myši. Bez obav, zvládnete to.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo