Sid Meier's Railroad Tycoon: SKVOST

6. 3. 2007 > FreeHry > Strategie

Po dlouhých šestnácti letech se k nám vrací vláčkové šílenství v podobě prvotiny Sida Meiera - Railroad Tycoon. Pojďte se proto vrhnout do starých dobrých časů, pojďte budovat složité infrastruktury, nechť ekonomika vzkvétá a konkurence zůstává pozadu. Tento skvost si nesmíte nechat ujít!

Šálí vás zrak? Ne, nebojte se, nešálí. Po dlouhých letech se rozhoupali tvůrci veleslavné hry Sid Meier's Railroad Tycoon k jejímu uvolnění pod licencí freeware. Nyní se k nám proto dostává jeden z nejlegendárnějších skvostů všech dob, jenž i přes své stáří neztratil pranic na svém lesku.

Stejně jako v dalších dvou dílech, avšak o něco mladších, musíte budovat složité železniční infrastruktury ve snaze porazit protivníka. Pouze ten nejlepší vyhrává a pokud nebudete mít dostatek zakázek pro rozvoz surovin, jen stěží se vyhrabete z půlmilionového dluhu.

Sid Meier's Railroad Tycoon je bezesporu propracovaná strategie. Možná řadu čtenářů odláká grafické zpracování, ovšem v tehdejší době snad ani lepší být nemohlo. Dodnes přitom vizuální podoba hry nepostrádá své kouzlo, zaujme novodobé hráče a ty ze staré školy přinejmenším nadchne. Ale již dost řečí – dejme se do budování velkolepé společnosti a poražme všechny vychytralé nepřítele!


Autor: David Marák

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
90%
hodnocení
redakce
96%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP, DOS, Jiný
  • Hardware: Procesor: 50 MHz
    Operační paměť: 16 MB

Klasická strategie, tedy k ovládání postačí myšák.


pocitadlo