Siam Banrai: VIRTUÁLNÍ FARMÁŘ

13. 11. 2007 > FreeHry > Strategie

Všichni virtuální farmáři nechť zpozorní! Ze zemí krásné přírody se k nám dostala budovatelská strategie Siam Banrai. A že je to počin nanejvýš ambiciózní! Nuže, chopte se motyky a vzhůru do pole!

Poslední dobou mě virtuální farmaření baví. Může za to hlavně jistá flashovka, kterou hraji od rána do večera. Proto jsem byla potěšena, když mi byl titul Siam Banrai přidělen k zrecenzování. Těšila jsem se, jak budu pěstovat plodiny, stavět farmy a tak podobně. Nicméně to jsem ještě nevěděla, v jakém jazyce je hra lokalizována…
Už při instalaci jsem měla divní pocit, že tlačítka s roztodivnými klikyháky značí něco neblahého. A když jsem hru spustila, nestačila jsem se divit. Celá hra je kompletně v thajštině, díky čemuž se pro našince stává alespoň zpočátku prakticky nehratelnou. Ono totiž, z otazníků, teček a podobných znaků se člověk mnoho nedozví. Siam Banrai sice není složitý, ale bude vám trvat než se zorientujete. Akorát nepochopíte příběh hry…
Když vynechám jazykovou bariéru, tak je to titul s vysokou laťkou kvality. Nejprve postavíte farmu, potom vysadíte plodiny, za jejichž sklizení získáte peněžitý obnos. Za vydělané peníze si koupíte třeba stáje a tak pořád dokola. Ač by se mohlo zdát, že se čase začne vzduchem linout pach stereotypu, není tomu tak. Herní možnosti se vám zpřístupní postupně, krůček po krůčku. Navíc, systém je vcelku intuitivní, tudíž už asi v polovině hry ani nebudete potřebovat thajskou nápovědu a všechno si budete stavět sami.
Rozhodně je na co se dívat, o čemž se ostatně můžete přesvědčit z přiložených screenů. Grafika sice má své chybičky, ale jako celek působí hezky. Se zvukovým doprovodem je to ještě lepší. Hezká melodie vám jistě zpříjemní hraní.
Siam Banrai má ambice i na hodnocení nad devadesát procent, jenže je tu stále ta jazyková bariera, kvůli které hru nemálo hráčů odsoudí k rychlému zániku v hlubinách freewaru. Avšak ti, kteří thajštinu překousnou, získají skvělý herní zážitek, navíc v hezkém zpracování.
 • + námět
 • + zpracování
 • + hudba
 • + hratelnost
 • - thajština
 • - thajština
 • - a zase thajština


Autor: Kristýna Nováková

 • Flash - Software spustitelný přímo z prohlížeče přes potřebný flash přehrávač. Není tudíž nutné stažení a nainstalování.
80%
hodnocení
redakce
74%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(144 MB)
1880×

 • Operační systém: Win 9x, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 500 MHz
  Operační paměť: 128 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

Myší klikáte na ikonky.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo