Shipwright Master - svět námořního obchodu

23. 7. 2008 > FreeHry > Sport/Sim

Máte bohatou fantazii a zálibu v lodích? Tak vítejte ve světě velkých korábu a rozlehlých moří. Ale nejen fantazie bude vaším největším přítelem. Abyste mohli ukázat, co vaše hlavičky skrývají, musíte vynaložit i nějaké úsilí.

Stát se obchodníkem a převést náklad na druhou stranu, se zdá být opravdu nejlehčí věcí. Ale má to i háček a nejen jeden. Váš úkol spočívá v převozu krabic na druhý břeh, avšak loď si nejdříve musíte sami postavit. Stavba není nic jednoduchého, jelikož nejste v prvním kole boháč, musíte si peníze na zdokonalování svého korábu vydělat a žádným jiným způsobem, než právě přepravou zboží, kterou vám ani moře skrývající útesy neulehčí. Zde mohu jen doporučit nepřeceňování vaší lodě. Jakmile kocábku přeložíte, nic ji už nezachrání od potopení.

Přemisťováním nákladu udržujete rovnováhu vašeho dřevěného miláčka a také lepší proplouvání přes útesy. Zvláštní pozor si dávejte na piráty, jež vás mohou pár výstřely dostat ke dnu. Jak vidíte, Jack Sparow se dostal i do herní podoby. A jako vždy, chce být on vítězem, proto vám volnou cestu k cíli nedá jen tak zadarmo, tudíž neváhejte ani chviličku, chytněte vítr do plachet a ztraťte se mu z dostřelu, jelikož vy jako obchodník střílet nemůžete. Vaší největším přítelem je rychlost a hbitost vašeho korábu.

Hra se sice skládá ze šesti misí, nicméně i přesto se mi zdála být docela nenáročná a místy zdlouhavá, avšak přes tyto nedostatky jistě stojí hra za povšimnutí. Proto tu přece jsme, ne? Tak šťastnou plavbu.
  • + Jednoduchost
  • + Pohledná grafika
  • - Krátké
  • - Občas nudné


Autor: Kateřina Srostlíková

60%
hodnocení
redakce
37%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor: 950MHz
    Operační paměť: 256MB
    Grafická karta: 64MB

Veškeré ovládání je zprostředkováno myší. Loď stavíte levým tlačítkem, náklad přemisťujete kolečkem a plachty napínáte též levým myšítkem.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo