Scum of the Universe: MIX ŽÁNRŮ

6. 3. 2007 > FreeHry > Strategie

Možná si říkáte, že pod názvem „Špína vesmíru“ se bude jen těžko skrývat kvalitní a komplexní hra. Opak je však pravdou – v Scum of the Universe si přijdou na své jak příznivci strategií, tak rychlých arkád. Nevěříte? Čtěte dál!

Přijdou vám informace v perexu přitažené za vlasy? Kdepak, je tomu opravdu tak – máme tu čest s unikátním mixem strategie, adventury a arkády. Jak však vypadá vlastní hraní?

Zezačátku máte na obrazovce před sebou přehršel různých vesmírných těles, po nichž cestujete a budujete svou kariéru. Cílem hry je pomocí různých prostředků získat co největší moc. Můžete se zhostit jak role bojovníka za svobodu, tak bohatého vesmírného překupníka, meze se zde takřka nekladou. Kupujete různé upgrady pro svou loď, bojujete s nepřáteli, vyděláváte peníze apod. Zkrátka a dobře, rozmanitost je zde obrovská. Grafika je na obstojné úrovni, je přibližně na půli cesty mezi profesionálně vypadající hrou a amatérsky vypadajícím dílkem. Ozvučení je vcelku dobré, ovšem nejedná se o nic světoborného.

Scum of the Universe je slušná hra, která se dá hrát dost dlouho dobu a neomrzí. Máte-li takovéto počiny rádi, stahujte!


Autor: Petr Bydžovský

80%
hodnocení
redakce
0%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 9x, Win XP
  • Hardware: Procesor: 450 MHz
    Operační paměť: 64 MB
    Grafická karta: 16 MB

Pohybujete se kurzorovými šipkami, Space, levým Ctrl a levým Alt střílíte. "H" skáčete, "D" házíte gránát a "F" vypouštíte raketu. Tabem vyvoláváte tabulku herního statusu, "P" hru pauzujete a po zmáčknutí Escape se objeví herní mapa galaxie.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo