Save the Goombas: MARIO JE ZPĚT?

13. 11. 2007 > FreeHry > Strategie

Kdo by v dnešní době neznal starého dobrého Maria? Přitom právě dnes – jak již možná tušíte – zde máme jeho další předělávku, jenže tentokrát v mnoha ohledech k nerozeznání od všech ostatních.

Princip hry je jednoduchý. Nasbírat co nejvíc bodů a pokudmožno nezabít ani jednoho vlastního panáčka. Vaše činění se vám však budou snažit znepříjemňovat nepřátelské želvičky, které jsou rozmístěny po celé mapě. Vy se musíte snažit dostat své panáčky k hvězdičce, kde se promění v body.
Myší můžete bourat zátarasy na mapě a tím ovlivňovat cestu panáčků. Také je smíte strategicky posílat na různá místa, nebo rovnou do záhuby. Vždy si ale musíte uvědomit, kam jdou zrovna ostatní, abyste nezabili například vlastního avatara a hra tím pro vás neskončila.
Autor Save the Goombas zde zabudoval také pružinky pro odpalování panáčku do vyšších míst, což vám značně zjednoduší postup. Velmi zajímavá je možnost odstranit některé zdi na pár okamžiků, tlačítkem on/off na mapě. Grafická stránka je průměrná, avšak zkritizovat můžeme malé rozlišení a jednotvárnost map. Hudba je naopak dobře vybrána a vy si ji můžete v klidu vychutnat. Ovládání je - jak už to tak u freeware her bývá - naprosto jednoduché.
Všechny tyto aspekty dávají dohromady průměrnou hříčku s dobrým nápadem, ale ne už tak chytlavou hratelností. Za zkoušku to každopádně stojí, tak neváhejte a stahujte.

  • + Nápad
  • - Mapy


Autor: Daniel Hlas

  • Freeware - Software, který je distribuován zcela bezplatně. Platí zde však autorská práva zamezující jakékoliv měnění a poupravování zdrojových kódů a dalších částí programu.
60%
hodnocení
redakce
63%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

  • Operační systém: Win 2000, Win XP
  • Hardware: Procesor: 500 MHz
    Operační paměť: 32 MB
    Grafická karta: 16 MB

Ovládání je zprostředkováno pouze myší.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo