Santa Ride! 2: ROZDÁVEJTE VÁNOČNÍ DÁRKY!

24. 12. 2007 > FreeHry > Sport/Sim

Po dvou letech máme opět co dočinění s druhým pokračováním nádherné vánoční hry Santa Ride, jejíž první díl sklidil nemalé ovace. Znovu osedláme šestici sobů a vydáme se pomoci Santovi v posbírání ztracených dárečků a jejich následném doručení. Nuže, není času nazbyt, děti čekají a do večera času málo!

S odstupem dvou let nám profesionálové ze zahraničního studia Invictus Games nadělili pokračování pěkné vánoční hry Santa Ride! Věřím, že po vánočním shonu veškerých dárečků a dalších drobností, které neodmyslitelně patří k Vánocům si dopřáváte té pravé atmosféry. Než však přijde na řadu štědrovečerní večeře a následné rozbalování dárečků, pojďte si rozbalit náš dáreček v podobě Santa Ride! 2. Vyzkoušíte si roli Santa Clause, který stejně jako každý rok opouští svou základnu na severním pólu a na sáňkách se spřežením šesti sobů se vydává rozdávat dárky dětem na celém světě. V prvním díle jste si užili především krásné projížďky v krásné krajině plné vánoční ozdob. Mohli jste sbírat dva typy dárků, z nichž jeden druh sloužil jako bonusy. Druhý díl přináší větší zodpovědnost a tentokrát bude mít Santa více práce. Dárky bude muset nejen sbírat, ale také rozdávat do správných domečků. S tím mu ale z velké části vypomůže malý skřítek v zelené kamizole, který má právě na starost vystřelování dárků.

Na samotném začátku se vydáte sbírat dárečky, jež jsou rozmístěny po celém herním světě. Nejprve se držte cesty, která vás zavede do městečka. Zde najdete další nadílku dárečků a zbytek je rozházen okolo cest, na kopečcích, většinou po jednotlivých kusech. Jakmile jich nastřádáte dostatečné množství, vydejte se hledat domeček s příjemcem, ke kterému vás dovede otáčející se směrová šipka. Samotný domek je pak obklopen září z hvězdiček a minou ho je prakticky nemožné.

Důležitým kritériem, po jakou dobu sbírat dárečky a kdy je začít rozdávat, slouží ukazatel v levé části obrazovky. Ten zobrazuje, jak moc děti na Santu vlastně věří. Čím více dárků doručíte, tím větší nastane spokojenost. Naopak při špatně odvedené prácí důvěra v Santu klesne. Spokojenost dětí zle navíc malinko zvýšit, pokud před cílovým domkem spustíte tradiční smích"ho ho ho" klávesou H. Vše je omezeno časovým limitem, během něhož musíte doručit 24 dárků. Na závěr se vám sečtou dva nejdůležitější faktory, tedy rychlost během níž jste doručili dárky a především spokojenost dětí a následně se vše vyhodnotí v celkové skóre.

Není divu, že sobi mají dutou hlavu. Směrovat je přesně na dárky je prakticky nadlidský úkol. Chce to notnou dávku shovívavosti i šikovnosti. Nesmíte měnit prudce pohyby a jet pomalým tepem. Po cestě můžete brát i bonusy:, podkovu pro lepší ovladatelnost, mrkvičku na zrychlení nebo koláč pro dvojnásobné bonusové skóre.

Santa Ride! 2 opět disponuje překrásnou trojrozměrnou grafikou.Nejenom okolní lokace, ale i samotné spřežení společně se Santou a jeho věrným společníkem jsou zpracovány do nejmenších detailů. Do pozadí celého dění hraje příjemně zremixovaná vánoční koleda, která navozuje tu pravou vánoční atmosféru. Pakliže si tedy zpříjemnit vánoční svátky, pak neváhejte a vyzkoušejte dnešní titul. Tímto všem přeji Krásné a Veselé Vánoce. Vaše FreeHry.cz!

 • + grafická stránka
 • + hudba a zvuky
 • + krásná atmosféra
 • + Vánoce
 • + prostě nádhera jak má být...
 • - Nic podstatného...


Autor: David Chodura

 • freehra - Pod pojem freehra se řadí veškeré hry, které můžete zdarma vyzkoušet, byť třeba s řadou omezení. Do této kategorie tudíž patří jak klasické freewarovky, tak i trial verze, shareware produkty, případně jakékoliv flashové hry, na něž se podobné licence rovněž vztahují.
 • Lite - Lite verze je osekaná verze dané aplikace. Nejedná se sice o „plnohodnotnou“ demoverzi bez řady omezení, ale svým způsobem nejde ani o plnou verzi.
95%
hodnocení
redakce
88%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 9x, Win Me, Win 2000, Win XP
 • Hardware: Prosecor: 1.4GHz
  Operační paměť: 256MB
  Grafická karta: 64MB

Kurzorové klávesy - pohyb.


screenshot screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo