Samurai Blades: On Deadly Ground – cesta samuraje

7. 8. 2009 > FreeHry > Strategie

Máme tu herní adaptaci stejnojmenné deskové hry Samurai Blades. Dopadlo tedy převedení této komplexní strategie s více než šedesáti rozdílnými jednotkami na monitory našich počítačů dobře nebo by samuraj měl radši spáchat harakiri ?

V dnešní době počítačů kdysi slavné deskové hry upadají do zapomnění, proto se někdy tvůrce rozhodne sponzorovat nějaký tým a dát jim exkluzivní práva na převedení jeho deskové hry na naše monitory. Samurai Blades by se dal přirovnat v našich končinách k známějšímu Warhammeru. Člověk si sestaví armádu a ve scénářích si přehrává historické bitvy nebo jen tak vytvoří bezvýznamnou potyčku.

Můžete zapomenout na epická bojová tažení. Hra totiž obsahuje jen několik ukázkových misí a zbytek si budete muset vytvořit za pomocí jednoduchého editoru. Na výběr máte několik herních podložek a asi šedesát jednotek, které můžete bez omezení poskládat na bojiště. Když jste s výsledkem spokojeni, stačí jen bitvu zahájit. Můžete hrát jak s reálnými hráči, tak i s počítačovým protivníkem, který ovšem moc rozumu nepobral.

Pokud vyberete možnost Load map tak máte na výběr několik přetvořených misí. Jedna z nich je vytvořená podle kultovního filmu 7 Samurajů.Každé kolo se skládá ze čtyř akcí. V prvním a třetím útočí střelecké jednotky. V druhém se pak pohybuje s jednotkami. V posledním kole útočí pěšáci specializující se na boj z blízka.

Hra se snaží co nejvíce grafickým zpracováním přiblížit své deskové předloze. Bohužel se jí to úplně dokonale nedaří a hra postrádá jisté kouzlo. To co ovšem musím hodně vyzdvihnout je perfektní herní soundtrack, který jako kdyby vypadl z filmu Poslední samuraj. Ostatní zvuky ani nestojí za řeč. Uslyšíte jen výkřiky padlích pěšáků a řinčení mečů.

Pokud překousnete chybějící mise, scénář nebo horší grafické zpracování, tak váš hra odmění svižnou hratelností a zajímavými strategickými prvky. Bez živého spoluhráče však nebude zážitek tolik intenzivní.
 • + Multiplayer
 • + Editor
 • + Hudba
 • - Žádné mise
 • - Grafické zpracování
 • - zvuky


Autor: Jakub Zelenka

70%
hodnocení
redakce
45%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!

 • Operační systém: Win 2000, Win XP
 • Hardware: Procesor: 300 MHz
  Operační paměť: 64 MB RAM
  Grafická karta: 32 MB

Myš.


screenshot screenshot screenshot screenshot
pocitadlo