Šaman - vedoucí domorodého kmene

6. 10. 2009 > FreeHry > Strategie

Pokud jste jako malí chtěli být šamani domorodého kmene, zde si svůj dětský sen můžete částečně splnit. Budete hrát právě za tuto postavu, která se v této hře stará o chod celé vesnice. Pojďme se společně podívat, jak to vypadá v praxi.

Šamana nemá na svědomí nikdo jiný, než Jan „Ikkju“ Horáček, kterého si můžete pamatovat například díky hříčce Cubesis.
 
Jedná se o strategii, v níž v roli šamana rozhodujete o chodu vesnice. To zahrnuje i takové činnosti jako je určování povolání ostatních domorodců a jako správný vůdce můžete své ovečky podle svého uvážení posílat na kutě. To ale není vše. Jako šaman vidíte rozložené světlo, skrze které vidíte duchy zemřelých, pokud se nachází v šamanově zóně.

Vše je viděno z ptačího pohledu, pokud tedy domorodec – dřevorubec chce pokácet strom, je vidět jeho šedivá silueta. Co se zvuků týče, narazíte jen na jediný, a to ptačí cvrlikání. Domorodci však také umírají, a je proto nutné plodit děti. To je ve hře obstaráno tak, že v jedné chýši spí žena s mužem (stačí jedna noc) a zanedlouho mají dítě, které vykonává stejnou práci jako jeho rodič, dle toho jestli to je hoch nebo dívka. Až dospěje, můžete mu vybrat povolání dle nutnosti.
 
Ne jen věkem se umírá, obyvatelům kmene hrozí také smrt hladem nebo nemocí. V prvním případě odejdou z mapy, a už se nevrátí. V tom druhém je nutné zajistit, aby se ostatní nemotali kolem nemocného, a nenakazili se.
 
Šaman šel do soutěže jako nehotová hra, protože autor ji nestihl dokončit. Obsahuje tedy mnoho bugů, což se nejspíš podepsalo na hodnocení poroty soutěže. Celkově skončil až 12. s průměrným hodnocením  37.5. Mé hodnocení bude podobné, pokud si tuto hru nezahrajete, nemusíte toho litovat.  

 

Umístění v soutěži - 12. místo (průměrné hodnocení 37.5 bodů)

  • + Herní princip
  • - Bugy
  • - Hratelnost


Autor: Lukáš Trefný

45%
hodnocení
redakce
60%
hodnocení
čtenářů
Ohodnoťte hru i vy!
(3 MB)
554×

  • Operační systém: Win 2000, Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor: 400 MHz
    Operační paměť: 128 MB
    Grafická karta 32 MB

Celá hra se ovládá poue myšítky.


screenshot screenshot screenshot
pocitadlo